Genel

Bursa Valisi Demirtaş: “(Yangını) En kısa zamanda kontrol altına alacağız”

Bursa Valisi Mahmut Demirtaş, ormanlık alanda çıkan yangına havadan ve karadan müdahalenin devam ettiğini belirterek “En kısa zamanda kontrol altına alacağız” dedi. Bursa’da saat 16.00 sıralarında Mudanya’nın Göynüklü ile Altıntaş..

Bursa Valisi Demirtaş: “(Yangını) En kısa zamanda kontrol altına alacağız”

Bursa Valisi Mahmut Demirtaş, ormanlık alanda çıkan yangına havadan ve karadan müdahalenin devam ettiğini belirterek “En kısa zamanda kontrol altına alacağız” dedi.

Bursa’da saat 16.00 sıralarında Mudanya’nın Göynüklü ile Altıntaş mahalleleri arasında bulunan ormanlık alanda çıkan yangına, çok sayıda ekip havadan ve karadan müdahale ediyor. Bursa Orman Bölge Müdürlüğü ve Bursa Büyükşehir Belediyesi İtfaiye Daire Başkanlığı ekiplerinin yanı sıra, arama kurtarma ekipleri de bölgede canla başla alevleri söndürmek için mücadele ediyor. Olay yerine gelen Bursa Valisi Mahmut Demirtaş, “Havadan 6 uçak, 4 helitopter ve karadan da çok sayıda ekiplerimiz alevlere müdahale ediyor. Yerleşim alanlarına yakın bir bölge. Ancak biz kısa sürede kontrol altına alınacağını düşünüyoruz.” dedi.

YORUMLAR (İLK YORUMU SİZ YAZIN)

ÜYE GİRİŞİ

KAYIT OL