Güncel

Buyrun Nasreddin Hoca yı izlemeye

Burdur ve Alanya da çekilen doksan dakikalık Nasreddin Hoca filminin galası 16 Eylülde Alanya Kültür Merkezi A Salonda gerçekleşecek. Alanya’lı gazeteci oyuncu Zeki Demir in Nasreddin Hoca yı canlandırdığı filmin..

Buyrun Nasreddin Hoca yı izlemeye

Burdur ve Alanya da çekilen doksan dakikalık Nasreddin Hoca filminin galası 16 Eylülde Alanya Kültür Merkezi A Salonda gerçekleşecek.

Alanya’lı gazeteci oyuncu Zeki Demir in Nasreddin Hoca yı canlandırdığı filmin galası 16 Eylülde Alanya Kültür Merkezi A Salonda gerçekleşecek.


Ünlü Türk mizah kahramanı Nasreddin Hocanın fıkralarından Ayhan Tat ın yazdığı senaryo, Güneş Filmcilik adına Kezban Yücesan ve Ayhan Tat tarafından filme alındı. Engin Temizer in yönettiği doksan dakikalık Nasreddin Hoca isimli filmde yetmiş kadar fıkra filmin içine serpiştirildi. Burdur Yeşilova ilçesi Salda kasabası ve Salda gölünde devam eden çekimler Alanya da tamamlandı.
Filmde Nasreddin Hoca yı Zeki Demir canlandırdı. Gülerken düşündüren doksan dakikalık filmde Tendü Hepkeskin, Bülent Ünsur, İlhan Örenel, Abdullah Duran, Süleyman Bağlı, Hafize Ünlücan, Bülent Akkaş, Ayfer Uğurluoğlu, Kazım Adıyaman, Nuri Dilek, Osman Kapar, Hatice Akil, Selma Koruk, Musa Yılmaz, Esra Bozkaya, Canan Aktop gibi isimlerinde yer aldığı otuzdan fazla oyuncu filmde rol aldı.
Filmin görüntü yönetmenleri ise Talip Şahin ve Vedat Karadeniz .
16 Eylülde Alanya Kültür Merkezi A Salonda gerçekleşecek galalar saat 15:30 da ve 18:30 da ücretsiz iki gösterim olacak.
Filme Nasreddin Hoca seven herkesin davetli olduğu ifade edildi.
Haber: Zeki Demir

YORUMLAR (İLK YORUMU SİZ YAZIN)

ÜYE GİRİŞİ

KAYIT OL