Eğitim Gündem

322 Öğretmenin 3 Nisan’da oy kullanacak

TweetlePaylaşPaylaşPin0 Paylaşımlar322 Öğretmenin Oy Kullanacağı 3 Nisan’da Yapılacak İlksan Delege Seçimlerinde İsmail Aydın Gemlik Temsilciliği İçin Aday Oldu İlkokul Öğretmenleri Sağlık ve Sosyal Yardım Sandığı (İLKSAN)’nın 3 Nisan’da gerçekleştirilecek seçimlerde..

322 Öğretmenin 3 Nisan’da oy kullanacak

322 Öğretmenin Oy Kullanacağı 3 Nisan’da Yapılacak İlksan Delege Seçimlerinde
İsmail Aydın Gemlik Temsilciliği İçin Aday Oldu
İlkokul Öğretmenleri Sağlık ve Sosyal Yardım Sandığı (İLKSAN)’nın 3 Nisan’da gerçekleştirilecek seçimlerde İLKSAN Gemlik temsilciliği için Kurşunlu Nursel Çağlar İlkokulu Müdür Yardımcısı ve Gemlik İlçe Milli Eğitim Özel Büro Çalışanı İsmail Aydın ‘İlksan’a Yön Ver, Zarara Son Ver’ sloganıyla adaylığını açıkladı.
1943 yılında kurulan ilköğretim sınıf öğretmenlerinin dayanışma sandığı olan İLKSAN’ ın seçimleri 3 Nisan Çarşamba günü Özdilek Cevdet Aynur Mayruk Kız Anadolu İmam Hatip Lisesinde gerçekleştirilecek. Saat 09.00 ila 17.00 arasında yapılacak seçimlerde 3 Nisan’da tüm ilçelerde İlksan üye sayısı oranlarına göre belirlenen sayıda delege seçilecek. Ardın haziran ayında 4 il delegesi seçilecek akabinde ise Ankara’da genel merkez yönetim kurulu üyeleri seçilecek
3 Nisan 2021 günü yapılacak seçimlere iddialı olduğunu ifade eden İsmail Aydın “2012’den bu yana zarar eden bir yapı. Son iki seçimde İlksan üyeliğini zorunlu halden çıkarmak için toplu sözleşmede karar alındı. Bunun üzerine İlksan yönetimi yargıya başvurdu. Anayasa mahkemesi kararı bozdu. Biz de ya bu seçime girmeyeceğiz ya da ilk seçimde İlksan’ı ayağa kaldıracağız dedik. İlksan’ı ayağa kaldırmak için de yola çıktık” dedi
Aydın “OYAK üyesi emekli olduğunda üyesine 500-600 bin TL para veriyor. POLSAN emekli olunduğunda 350 bin yardım veriyor. İLKSAN 40 yıl çalışanına 35-40 bin TL para veriyor. Sürekli zarar eden bir kuruluş haline getirilen İlksan’ı bu durumdan kurtaracağız.. 2.1 milyar TL mal varlığı var. Her ay 210 bin tane öğretmen arkadaşımızdan 95 TL aidat kesiliyor. Dolayısıyla bu seçime girip en azından emsalleri olan POLSAN ve OYAK gibi seviyelere çıkaracağız’ dedi.
Tüm İlksan üyelerini yapılacak delege seçimine katılmaya davet eden Aydın ‘İlksan’ da sorunu görüp gerçekleri bilelim ve seçimle bu sorunu çözelim. Aidatlarımız başarılı bir yönetimle değerlenmeli ve birikimlerimiz hak ettiğimiz şekilde ödenmeli’ şeklinde konuştu.
Eğitim-Bir-Sen Gemlik Temsilcisi Halil Gemici’de yaptığı açıklamada 3 Nisan tarihinde yapılacak seçimlerde Gemlik’te İsmail Aydın’ı destekleyeceklerini açıkladı.

YORUMLAR (İLK YORUMU SİZ YAZIN)

ÜYE GİRİŞİ

KAYIT OL