Bursa Haberleri Gündem

65 günde 67 kadın öldürüldü

TweetlePaylaşPaylaşPin0 PaylaşımlarDünya Kadınlar Günü öncesinde Türkiye’deki kadın cinayeti bilançosu yürekleri yaktı. BURSA (İGFA) – Kadınlara seçme ve seçilme hakkı veren ilk ülkelerden olan Türkiye’de son yıllarda artan kadın cinayetleri vahim..

65 günde 67 kadın öldürüldü

Dünya Kadınlar Günü öncesinde Türkiye’deki kadın cinayeti bilançosu yürekleri yaktı.

BURSA (İGFA) – Kadınlara seçme ve seçilme hakkı veren ilk ülkelerden olan Türkiye’de son yıllarda artan kadın cinayetleri vahim bir tabloyu ortaya koydu.

Son olarak Samsun’da kızının gözü önünde şiddete uğrayan anne kadar şanslı olmayanlar da vardı. Onlar erkekler tarafından katledilirken, geride gözü yaşlı anne, baba veya evlat bıraktı.

Türkiye’nin son dönemde ‘kadına şiddet’ tablosu pek de parlak değil. Dünya Emekçi Kadınlar Günü’nün kutlanacağı 8 Mart’tan sadece 1 gün önce bile gelen ‘şiddet’ haberlerinin ardı arkası kesilmiyor.

İstatistiklere göre büyük umut ve dileklerle girdiğimiz 2021 yılının sadece 65 günü geride kalmasına karşın şu ana kadar 67 kadın katledildi. Cinayetlerin sözde sebeplerinin başında kıskançlık gelirken, çoğu kadın da eski eş kurbanı oldu.

 

YORUMLAR (İLK YORUMU SİZ YAZIN)

ÜYE GİRİŞİ

KAYIT OL