İGF Haber

Çanakkale’ye gidecek olan Türk Bayrağı Erzincan’dan teslim alındı

TweetlePaylaşPaylaşPin0 PaylaşımlarAile Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı tarafından düzenlenen “Anadolu Gönül Yolu 81 Genç 81 Bayrak” projesi kapsamında ay yıldızlı Türk Bayrağı Çanakkale’ye ulaştırılmak üzere Malatya’da teslim alındı. MALATYA (İGFA)..

Çanakkale’ye gidecek olan Türk Bayrağı Erzincan’dan teslim alındı

Aile Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı tarafından düzenlenen “Anadolu Gönül Yolu 81 Genç 81 Bayrak” projesi kapsamında ay yıldızlı Türk Bayrağı Çanakkale’ye ulaştırılmak üzere Malatya’da teslim alındı.

MALATYA (İGFA) –  Aile Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı, 18 Mart Çanakkale Zaferi’nin 106. yıl dönümü ve Şehitler Günü etkinlikleri kapsamında “Anadolu Gönül Yolu-81 Genç 81 Bayrak” etkinliği kapsamında Malatya Valiliği’nde ‘Bayrak Teslim Töreni’ düzenlendi. Törende Esranur Polatoğlu, Erzincan’dan Malatya’ya taşıdığı Türk Bayrağı’nı Malatya’da Ömer Miraç Pay’a teslim etti.  Ömer Miraç Pay, Doğu Anadolu Bölgesini temsilen dalgalanacak Ay yıldızlı bayrağı 18 Mart’ta Çanakkale’ye ulaştıracak.

Bayrak teslim töreninde konuşan Vali Aydın Baruş, Çanakkale Savaşı’nın Türk tarihinde gerçekten eşsiz yeri olan bir savaş olduğunu ifade ederek, “Bu savaş Anadolu’ya yabancı güçlerin girmesine asla müsaade edilmeyeceği tarih boyunca olduğu gibi Anadolu’nun bağımsız bir yurt olarak kalacağı yönünde Türk milletinin iradesinin tüm dünyaya buyrulduğu bir savaştır. Çanakkale Savaşı aynı zamanda bizim Bağımsızlık Savaşımız olan Kurtuluş Savaş’ımızın da yol gösterici ilham kaynağı olan duyguların hislerin ve kararın kesinleştiği bir savaştır” dedi. Doğu Anadolu’daki 14 ilden nöbetleşe olarak getirilen bayrağın Çanakkale’ye götürülmesi dolayısıyla Erzincan’dan gelen Esranur kardeşimizin bizlere bu bayrağı tesliminin buradan da yola çıkarak Çanakkale’ye doğru götürülmesinin önemine dikkati çeken Vali Baruş, “Bu bayrağın Çanakkale’ye ulaşması Anadolu’nun birliğinin, beraberliğinin ve kıyamete kadar baki kalacak olan kardeşinizin simgesidir” dedi. 

 

 

YORUMLAR (İLK YORUMU SİZ YAZIN)

ÜYE GİRİŞİ

KAYIT OL