İGF Haber

Çanakkale’ye ulaştırılacak şanlı bayrağımız Kırşehir’e emanet edildi

TweetlePaylaşPaylaşPin0 PaylaşımlarGençlerde var olan bayrak ve vatan sevgisi bilincinin daha da geliştirilmesi amacıyla “Anadolu Gönül Yolu 81 Genç 81 Bayrak” etkinliği kapsamında Kırıkkale’li gencin getirdiği kutsal bayrak Kırşehirli gence teslim..

Çanakkale’ye ulaştırılacak şanlı bayrağımız Kırşehir’e emanet edildi

Gençlerde var olan bayrak ve vatan sevgisi bilincinin daha da geliştirilmesi amacıyla “Anadolu Gönül Yolu 81 Genç 81 Bayrak” etkinliği kapsamında Kırıkkale’li gencin getirdiği kutsal bayrak Kırşehirli gence teslim edildi.

KIRŞEHİR (Kırşehir Kısa Haber)

18 Mart Çanakkale Zaferinin 106. Yıldönümü ve Şehitler Günü’nde Çanakkale’ye ulaştırılması planlanan Türk Bayrağımız devletimizin koruması altındaki gençler tarafından taşınıyor. Etkinlik kapsamında Kırıkkaleli genç Metin Oktay Yıldırım’ın Kırşehir’e getirdiği şanlı bayrak, Vali İbrahim Akın’ın makamında Kırşehirli gencimiz Eren Çakır Genç’e emanet edildi.

Törende konuşan Vali İbrahim Akın, 1 Mart’ta başlatılan etkinlikle yola çıkarılan bayrağımızın 18 Mart 2021 tarihinde Çanakkale Zaferinin 106. Yılı etkinliklerine ulaştırılacağını söyledi. Konuşmasında, milli ve manevi değerlerimizin gelecek kuşaklara aktarılmasının önemine değinen Vali İbrahim Akın, Kırşehirli kardeşimiz, teslim aldığı şanlı bayrağımızı Yozgatlı gence ulaştıracaklarını söyledi.

YORUMLAR (İLK YORUMU SİZ YAZIN)

ÜYE GİRİŞİ

KAYIT OL