Gündem Siyaset

ACAR; “ULU ÖNDERİMİZİ SAYGI VE ÖZLEMLE ANIYORUZ”

TweetlePaylaşPaylaşPin0 Paylaşımlar  Cumhuriyetimizin kurucusu, büyük asker ve devlet adamı Mustafa Kemal Atatürk’ü aramızdan ayrılışının 82’ inci yıl dönümünde rahmet ve saygıyla anıyoruz. Atatürk, bağımsızlık mücadelesinde milli birlik ve beraberliği tesis..

ACAR; “ULU ÖNDERİMİZİ SAYGI VE ÖZLEMLE ANIYORUZ”

 

Cumhuriyetimizin kurucusu, büyük asker ve devlet adamı Mustafa Kemal Atatürk’ü aramızdan ayrılışının 82’ inci yıl dönümünde rahmet ve saygıyla anıyoruz.

Atatürk, bağımsızlık mücadelesinde milli birlik ve beraberliği tesis ederek, cephede kahramanca mücadele eden bir büyük komutan, Türk insanına milli ruh ve benliği aşılayarak yeniden ayağa kalkmasını sağlayan ve Türk Milletinin tüm insanlığın karşısında saygın bir millet olduğunu ispatlayan bir liderdir.

Öngörüleri, reformları ve yaptıklarıyla sadece milletinin kaderini değil dünyadaki dengeleri de değiştirmiştir. Atatürk, ileri görüşlülüğü, barışçı kimliği, reformları, dünya gerçeklerini iyi bilmesi, diplomaside ve siyasetteki görüşüyle dünyanın saygısını kazanmıştır.

10 Kasım, Türk Milleti için Atatürk’ü anma günü olduğu kadar, aynı zamanda O’nun ideallerini gerçekleştirme konusundaki kararlılığı gösterme günüdür. Türk Milleti, yüksek bir ruh ve şuurla sahip çıktığı Cumhuriyeti, daha iyi bir geleceğe taşıma azim ve kararlılığında olacaktır. Ülkemizi daha güçlü, daha müreffeh, daha etkin, uluslararası sorunlarda sözü dinlenir bir ülke haline getirme yolunda atılan her adımın, Atatürk’ün aziz hatırasına en anlamlı saygı olduğuna inanıyorum.

Çok hızlı değişimlerin ve çeşitli olayların yaşandığı dünyamızda birlik ve beraberliğimizi koruyarak, ülke kalkınmasını sağlamanın yolunun asil Türk milletine yakışır şekilde, saygın, onurlu bir duruş sergileyerek, her şeyden önce iç huzuru sağlamaktan ve emeğimizi, enerjimizi heba etmemekten geçtiğini kesinlikle unutmamalıyız.

Bu düşüncelerle, Cumhuriyetimizin kurucusu, büyük önder Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ü, O’nun şahsında dava ve silah arkadaşlarını, istiklâl mücadelemizin tüm kahramanlarını bir kez daha rahmet ve şükranla anıyorum

CEMİL ACAR
CHP GEMLİK İLÇE BAŞKANI

YORUMLAR (İLK YORUMU SİZ YAZIN)

ÜYE GİRİŞİ

KAYIT OL