İGF Haber

Afrin şehidi Mehmet Dinek’in adı Denizli Tavas’ta yaşayacak

TweetlePaylaşPaylaşPin0 PaylaşımlarDenizli’de Tavas Belediyesi tarafından Afrin şehidi Mehmet Dinek’in şehadetinin 3. yıldönümü dolayısıyla kendi adını taşıyan parkta anma programı düzenledi. DENİZLİ (İGFA) – Denizli’nin Tavas ilçesinde Şehit Mehmet Dinek’i anma..

Afrin şehidi Mehmet Dinek’in adı Denizli Tavas’ta yaşayacak

Denizli’de Tavas Belediyesi tarafından Afrin şehidi Mehmet Dinek’in şehadetinin 3. yıldönümü dolayısıyla kendi adını taşıyan parkta anma programı düzenledi.

DENİZLİ (İGFA) – Denizli’nin Tavas ilçesinde Şehit Mehmet Dinek’i anma programına şehidin annesi Sezgül Dinek, babası Kenan Dinek, Denizli Büyükşehir Belediye Başkanı Osman Zolan, Tavas Kaymakamı Recep Öztürk, Tavas Belediye Başkanı Hüseyin İnamlık’ın yanı sıra ilçe protokolü ve vatandaşların katıldı.

Dualarla anılan Afrin şehidi Mehmet Dinek’in adı verilen parkta her zaman hatırlanacağını ifade eden Tavas Belediye Başkanı Hüseyin İnamlık, “Vatanımız uğruna nice şehitler verdik. Vatanımızın bağımsızlığı, bölünmez bütünlüğü, birlik ve beraberliği için gözünü kırpmadan canlarını feda eden aziz şehitlerimize saygımızı, onların adını yaşatarak göstermek istedik. Mehmet Dinek kardeşimiz de bu vatan, bu bayrak için canını seve seve verdi. Bizde meclisimizde konuyu görüşerek parkımıza ‘Şehit  Mehmet Dinek Parkı’ adını verme kararı alarak hatırasını yaşatmak istedik. Evlatları olarak bizler her zaman şehidimizin ailesinin yanlarındayız” diye konuştu.

YORUMLAR (İLK YORUMU SİZ YAZIN)

ÜYE GİRİŞİ

KAYIT OL