İGF Haber

Afyonkarahisar’ın patatesleri Mudanya’da ihtiyaç sahiplerine

TweetlePaylaşPaylaşPin0 PaylaşımlarAfyonkarahisar’ın Şuhut ilçesinde ürünü elinde kalan çiftçiden 80 ton patates alan Mudanya Belediyesi, bünyesindeki Zeytin Dalı Birimi aracılığıyla ihtiyaç sahibi ailelerine sofralarına ulaştırmaya başladı. BURSA (İGFA) – Pandemi döneminde..

Afyonkarahisar’ın patatesleri Mudanya’da ihtiyaç sahiplerine

Afyonkarahisar’ın Şuhut ilçesinde ürünü elinde kalan çiftçiden 80 ton patates alan Mudanya Belediyesi, bünyesindeki Zeytin Dalı Birimi aracılığıyla ihtiyaç sahibi ailelerine sofralarına ulaştırmaya başladı.

BURSA (İGFA) – Pandemi döneminde zor durumda kalan üreticiye çiftçiye imkanları ölçüsünde destek olmaya çalışan Mudanya Belediyesi, üreticilerden aracısız olarak aldığı soğan ve zeytin ardından sonra patatesi de ihtiyaç sahibi ailelere dağıtmaya başladı. Sosyal sorumluluk projeleriyle dayanışma ağını büyüttüklerini ifade eden Mudanya Belediye Başkanı Hayri Türkyılmaz, “Bu zor günlerde çiftçimize ve vatandaşa bir nebze katkımız olduysa ne mutlu bize. Toplamda 80 ton patatesi Mudanyalıların sofrasına ulaştıracağız. İkinci 40 ton patatesimiz de sevkiyata hazır durumda. Mudanyalıların, sağlıklı gıdaya adil bir şekilde ulaşmaları için yeni projeler üretmeye devam edeceğiz” dedi.

YORUMLAR (İLK YORUMU SİZ YAZIN)

ÜYE GİRİŞİ

KAYIT OL