İGF Haber

Çiğli’de çocuklara renkli etkinlik

TweetlePaylaşPaylaşPin0 PaylaşımlarAydın’ın Çiğli ilçesinde düzenlenen 8 Mart Kadınlar Günü kapsamındaki etkinlikte çocuklar renkli bir gün geçirdi. AY MEDYA Çiğli İzkent Muhtarı Hatice Karaağaçlıgil ve Çiğli Halk Eğitim Merkezi İzkent Birimi..

Çiğli’de çocuklara renkli etkinlik

Aydın’ın Çiğli ilçesinde düzenlenen 8 Mart Kadınlar Günü kapsamındaki etkinlikte çocuklar renkli bir gün geçirdi.

AY MEDYA
Çiğli İzkent Muhtarı Hatice Karaağaçlıgil ve Çiğli Halk Eğitim Merkezi İzkent Birimi Sahne Makyajı Kursu Öğretmeni Ayşe Akyol ve kursiyerleri tarafından düzenlenen 8 Mart Kadınlar Günü nedeniyle ‘Renkli Çocuklar’ programında otizmli ve ilkokul çağındaki mahalle çocuklarına yüz boyama etkinliği düzenledi. Etkinlik helikopter kazasında kaybettiğimiz şehitlerimiz için saygı duruşuyla başladı.

Kurs Eğitmeni Ayşe Akyol, COVID-19 sürecinde evde kalmak zorunda olan çocuklar için halk eğitim merkezinin kurs döneminde vermiş oldukları sahne makyajı eğitim çalışmalarında tüm farklılıkların bir arada olduğu bir konsept oluşturduklarını ifade ederken, “Renkli Çocuklar olarak koyduğumuz kapsam dahilinde çocuklarımızın bir kaç saatliğine de olsa Koronavirüs’ten kaynaklanan stres ve bunalımdan uzaklaştırmak adına böyle bir sosyal aktivite düzenledik. Bundan sonraki halk eğitim kurs programlarının içinde bu tip etkinliklere yer vermeye devam edeceğiz” dedi.

Akyon kendisine destek olan Muhtar Hatice Karaağaçlıgil ve tüm kursiyerlere teşekkür etti.

 

YORUMLAR (İLK YORUMU SİZ YAZIN)

ÜYE GİRİŞİ

KAYIT OL