Gündem

Aksaray’da konforlu pazarın ‘Kurtuluş’u olacak

TweetlePaylaşPaylaşPin0 PaylaşımlarAksaray Belediyesi, vatandaşlara ve esnaflara daha konforlu bir alışveriş imkanı için Kurtuluş Semt Pazarı’nın üzerini kapatmak için kolları sıvadı. AKSARAY (İGFA) – Aksaray Belediye Başkanı Evren Dinçer, Kurtuluş Semt..

Aksaray’da konforlu pazarın ‘Kurtuluş’u olacak

Aksaray Belediyesi, vatandaşlara ve esnaflara daha konforlu bir alışveriş imkanı için Kurtuluş Semt Pazarı’nın üzerini kapatmak için kolları sıvadı.

AKSARAY (İGFA) – Aksaray Belediye Başkanı Evren Dinçer, Kurtuluş Semt Pazarı’nda yaptığı incelemeler sonrasında pazarın yenilenerek modern ve konforlu bir görünüme kavuşması için talimat vermişti. Vatandaşlardan ve esnaflardan gelen talepleri dikkate alan belediye ekipleri, pazar alanında yaptığı teknik inceleme sonrasında bin metrekarelik alanın üzerinin çelik konstrüksiyon ile yenilenmesi için eski çatı aksamını söktü. Pazar alanında yapılacak yenileme çalışmaları kapsamında üzerinin kapatılmasının yanı sıra zeminin de yenilenmesine karar verildi. Zeminde bulunan deforme olmuş betonlar ve kırılmış asfaltlar zemin iş makinaları ile kaldırıldı. Zeminin iyileştirilerek yenilenmesi için çalışma başlatıldı. 

Aksaray Belediye Başkanı Evren Dinçer, pazar alanında yapılan çalışmaların tamamlanmasının ardından vatandaşların artık iklim şartlarından etkilenmeden alışveriş yapabileceklerini söyledi.  

YORUMLAR (İLK YORUMU SİZ YAZIN)

ÜYE GİRİŞİ

KAYIT OL