İGF Haber

Altın madalyalı ‘Kilis Zeytinyağı’ ödüle doymuyor

TweetlePaylaşPaylaşPin0 PaylaşımlarKilis’te 2020 yılında ‘Berlin Global Olive Oil Awards’ yarışmasında altın madalyaya layık görülen zeytinyağı bu kez İtalya’da düzenlenen ‘Monocultivar Oliveira Oil’ (Tek çeşit zeytinden üretilen zeytinyağı) 2021 yarışmasında erken..

Altın madalyalı ‘Kilis Zeytinyağı’ ödüle doymuyor

Kilis’te 2020 yılında ‘Berlin Global Olive Oil Awards’ yarışmasında altın madalyaya layık görülen zeytinyağı bu kez İtalya’da düzenlenen ‘Monocultivar Oliveira Oil’ (Tek çeşit zeytinden üretilen zeytinyağı) 2021 yarışmasında erken hasat zeytinyağı ile 2. kez altın madalyaya layık görüldü.

KİLİS (İGFA) – Kilis zeytinyağı ödüle doymuyor. Geçen yıl Almanya’da altın madalyaya layık görülen Kilis Zeytinyağı, bu kez İtalya’da düzenlenen yarışmada erken hasat zeytinyağı ile ikinci kez altın madalyaya kavuştu.

Üreticiler, Kilis’in 7 kilometre doğu güneydoğusunda yer alan Oylum ilçesindeki Höyük’te 4 bin yıllık zeytin çekirdeğini bularak gün yüzüne çıkartan Oylum Höyük Kazı Başkanı Prof. Dr. Atila Engin ile zeytin ve zeytinyağının tanıtılmasında emeği geçen Kilis Valisi Recep Soytürk’e teşekkür etti. Kilisliler, Anatolian Gold ile Masmana ailesinin yöneticilerine de zeytin ve zeytinyağının tanıtımına gösterdikleri emekten ötürü teşekkür etti. 

YORUMLAR (İLK YORUMU SİZ YAZIN)

ÜYE GİRİŞİ

KAYIT OL