Bursa Haberleri Gündem

Araçlar yenileniyor, ulaşımda konfor artıyor

TweetlePaylaşPaylaşPin0 PaylaşımlarBursa’da toplu taşımadaki yoğunluğu azaltmak ve konforu arttırmak amacıyla geçtiğimiz ay 86 yeni aracı Burulaş bünyesine katan Bursa Büyükşehir Belediyesi, 124 Nolu Barakfakih Taşıyıcılar Kooperatifi’nin ardından şimdi de 94..

Araçlar yenileniyor, ulaşımda konfor artıyor

Bursa’da toplu taşımadaki yoğunluğu azaltmak ve konforu arttırmak amacıyla geçtiğimiz ay 86 yeni aracı Burulaş bünyesine katan Bursa Büyükşehir Belediyesi, 124 Nolu Barakfakih Taşıyıcılar Kooperatifi’nin ardından şimdi de 94 Nolu Kumla Taşıyıcılar Kooperatifi’ne 16 adet 8,5 metrelik otobüs kazandırılmasına destek sağladı.

Bursa’da ulaşım sorununu en aza indirmek amacıyla yol genişletme, yeni yollar, köprü ve kavşaklar ile raylı sistem optimizasyonu gibi çalışmaları aralıksız sürdüren Büyükşehir Belediyesi, diğer taraftan toplu taşıma araçlarındaki konforu en üst seviyeye çıkarmaya devam ediyor. Geçtiğimiz ay 85 adet 12 metrelik klimalı, engelli rampalı sıfır araç ve hediye alınan 1 adet 8 metrelik aracı Burulaş otobüs filosuna dâhil eden Büyükşehir Belediyesi, ilçelerdeki toplu taşıma araçlarının da yenilenmesine öncülük ediyor. Bir süre önce Büyükşehir Belediyesi ve Burulaş’ın katkılarıyla 124 Nolu Barakfakih Taşıyıcılar Kooperatifi tarafından alınan 26 adet mikrobüs hizmete alınırken, şimdi de 94 Nolu Kumla Taşıyıcılar Kooperatifi tarafından alınan 16 adet 8,5 metrelik klimalı, alçak tabanlı, engelli rampalı sıfır araç filoya dâhil edildi.

Gemlik, Kumla, Narlı, Karacaali, Haydariye arasında sefer yapan otobüslerin yenilenmesiyle vatandaşlara daha konforlu bir ulaşım imkanı sunduklarını belirten 94 Nolu Kumla Taşıyıcılar Kooperatifi Başkanı Mehmet Yıldız, araçların yenilenmesi sürecinde verdikleri katkılar nedeniyle Burulaş yönetimi ile Büyükşehir Belediye Başkanı Alinur Aktaş’a teşekkür etti.

YORUMLAR (İLK YORUMU SİZ YAZIN)

ÜYE GİRİŞİ

KAYIT OL