İGF Haber

İYİ Parti Mardin’den ‘Direk’t 8 Mart mesajı

TweetlePaylaşPaylaşPin0 Paylaşımlar İYİ Parti Mardin İl Kadın Kolları Başkanı Tülay Direkçi, 8 Mart Dünya Kadınlar Günü nedeniyle mesaj yayımladı. MARDİN (İGFA) –  İYİ Parti Mardin İl Kadın Kolları Başkanı Tülay Direkçi,..

İYİ Parti Mardin’den ‘Direk’t 8 Mart mesajı

 İYİ Parti Mardin İl Kadın Kolları Başkanı Tülay Direkçi, 8 Mart Dünya Kadınlar Günü nedeniyle mesaj yayımladı.

MARDİN (İGFA) –  İYİ Parti Mardin İl Kadın Kolları Başkanı Tülay Direkçi, Parti olarak kadınların kanunlarla tanınmış haklarının metinlerde kalmayıp gerçek hayatta uygulanabilmesi için var güçleriyle çalışmaya devam edeceklerini söyledi.

2020 yılında Mardin’de de cinayete kurban giden 6 kadın için 6 fidan bağışlandığını ve bu fidanların yaşatılacağını belirten Dilekçi, 8 Mart’ı kadınların 365 gün karşılaştıkları sıkıntıları, sorunları, şiddeti, engellemeleri ve ayrımcılığı yüksek bir sesle dile getirmek için vesile olmasından dolayı önemli gördüklerini ifade etti.

Kadınların aile içinde, toplumda ve iş hayatında hak ettiği şartlarda yaşamak istediğini belirten Direkçi “En önemli hak olan yaşam hakkı için dahi maalesef çok büyük mücadeleler veriyoruz. Kendilerinde kadını öldürmeyi hak gören bir zihniyet ile hala bu yüzyılda dahi mücadele ediyoruz. Biz kadınlar ayrıca hayatımızın her alanında ve anında var olma savaşı da veriyoruz. En büyük arzumuz ve çabamız aile, iş, sosyal ve siyasal yaşantımızda eşit hakların bizlere lütuf olarak sunulması değil, hak olarak sağlanmasıdır. Güçlü Türkiye için güçlü kadın şarttır. O nedenle çıkış noktası Dünya Emekçi Kadınlar Günü olan 8 Mart Dünya Kadınlar Günümüz hiçbir ayrım gözetmeksizin tüm kadınlara kutlu olsun.”dedi

YORUMLAR (İLK YORUMU SİZ YAZIN)

ÜYE GİRİŞİ

KAYIT OL