İGF Haber

Aydın Didim’de kadınlardan farklı etkinlik

TweetlePaylaşPaylaşPin0 PaylaşımlarDidim Kent Meydanında bir araya gelen Didim Kadın Platformu ellerinde döviz ve pankartlarla kadına yönelik şiddeti protesto etti. Kemal ETLEÇ (Didim Postası) Didim Kadın Platformu bileşenleri, Dünya Kadınlar Günü..

Aydın Didim’de kadınlardan farklı etkinlik

Didim Kent Meydanında bir araya gelen Didim Kadın Platformu ellerinde döviz ve pankartlarla kadına yönelik şiddeti protesto etti.

Kemal ETLEÇ (Didim Postası)

Didim Kadın Platformu bileşenleri, Dünya Kadınlar Günü dolayısıyla kadına yönelik şiddeti protesto etti. Didim Kent Meydanı’nda bir araya gelen kadınlar  adına basın açıklamasını Didim Kadın Platformu bileşenlerinden Belkıs Kahraman ve Aslı Oflaz Kaya okudu.
8 Mart’ın kadınlar için birlik, mücadele ve dayanışma günü olduğunu vurgulandığı açıklamada, şiddet faili erkeklerin cezasız bırakıldığını, devlet eliyle kadınların kaybedildiğini gören ve birbirinden asla vazgeçmeyen kadınlar olduklarının altı çizildi. “Erkek şiddetine karşı hayatını savunduğu için tutsak edilen kadın arkadaşların sesini seslerimize katıyoruz” diyen Belkıs Kahraman, “Özgür, eşit ve şiddetsiz bir yaşam için mücadele eden, prangalarla evlere, ilçelere hapsedilen bütün kadınlar için bir aradayız. Sesimizi hep birlikte yükselteceğiz” dedi. Açıklama sonrasında sloganlar atan platform üyelerinin etkinliğinde Eğitim-Sen’in hazırladığı perkinson şov da etkinliğe fark kattı.

YORUMLAR (İLK YORUMU SİZ YAZIN)

ÜYE GİRİŞİ

KAYIT OL