İGF Haber

Aydın Nazilli’de eniş tezgaha indi

TweetlePaylaşPaylaşPin0 PaylaşımlarAydın’ın Nazilli ilçesinde bölgenin şifalı otlarından olan eniş, pazar tezgahındaki yerini aldı. Acı ot olarakda bilinen ilk enişler fiyatıyla el yaksa da Perşembe Pazarı’nda 25 liradan alıcı buluyor. AYDIN..

Aydın Nazilli’de eniş tezgaha indi

Aydın’ın Nazilli ilçesinde bölgenin şifalı otlarından olan eniş, pazar tezgahındaki yerini aldı. Acı ot olarakda bilinen ilk enişler fiyatıyla el yaksa da Perşembe Pazarı’nda 25 liradan alıcı buluyor.

AYDIN (NAZİLLİ TV)

Bahar mevsiminin gelmesiyle birlikte Nazillililerin vazgeçilmez lezzetlerinden biri olan eniş tezgahlarda boy göstermeye başladı. Nazilli’de 13 yıldır pazarcılık yaptığını söyleyen Hülya Mercan, Mescitli Mahallesi’nde eşiyle birlikte topladığı şifalı otu, Perşembe Pazarı’nda 25 liradan satışa sundu. Acı ve tatlı olarak satılan enişler, pahalı olmasına rağmen rağbet görürken, vatandaşlar acı ve tatlı enişi yumurtayla bir arada yapmanın yemeğe ayrı bir lezzet kattığını söyledi.

ENİŞ NEDİR?

Nazilli pazarlarında satılmaya başladı. Sadesi, yumurtalısı ve pırasalısı ile Nazilli halkının vazgeçilmez tadı olan eniş, sağlık açısından da oldukça faydalı. Antibiyotik özelliği olan doğal otun ayrıca kolesterol, üre ve tansiyon düşürücü, ödem azaltıcı ve hazım kolaylaştırıcı özellikleri bulunuyor.

YORUMLAR (İLK YORUMU SİZ YAZIN)

ÜYE GİRİŞİ

KAYIT OL