İGF Haber

Aydın’dan AFAD gönüllülerine çağrı

TweetlePaylaşPaylaşPin0 Paylaşımlar1-7 Mart Deprem Haftası dolayısıyla Aydın AFAD Müdürlüğü’nde gerçekleşen basın toplantısında AFAD Müdürü Aydınlıları olası afet ve acil durumlarda bilinçli olmak ve görev almak için AFAD gönüllüsü olmaya davet..

Aydın’dan AFAD gönüllülerine çağrı

1-7 Mart Deprem Haftası dolayısıyla Aydın AFAD Müdürlüğü’nde gerçekleşen basın toplantısında AFAD Müdürü Aydınlıları olası afet ve acil durumlarda bilinçli olmak ve görev almak için AFAD gönüllüsü olmaya davet etti.

AYDIN (İGFA) –  Aydın İl Afet ve Acil Durum Müdürü Ramazan Harman, öncelikle kendilerini ve ailelerini korumak isteyen vatandaşların, depreme hazırlık yapmaları deprem sırası ve sonrasındaki doğru davranış şekillerini kazanmaları önem taşıdığını söyledi. Vatandaşların bu bilgileri AFAD’ın internet sayfalarından ve sosyal medya hesaplarından ulaşabildikleri gibi il Müdürlüğümüzün düzenlediği afet farkındalık eğitimlerine katılarak da elde edebileceğini belirten Müdür Harman, “Vatandaşlar, bu eğitimler ile aile afet planlarını yapabilecek, toplanma alanlarını öğrenebilecek, evlerinde tehlike avı yaparak riskleri azaltabilecek, afet anında doğru davranış şekillerini öğrenebilecek ve afetlerden sonra iyileştirme çalışmalarına destek olarak yardıma gelen ekiplere destek olabilecektir. 

Vatandaşlarımız afetlerde, kendilerine ve sevdiklerine yardım edecek önemli bilgi ve becerilere sahip olmak için e-Devlet üzerinden AFAD Gönüllüsü başvurusu yapabilmektedir” dedi.  

YORUMLAR (İLK YORUMU SİZ YAZIN)

ÜYE GİRİŞİ

KAYIT OL