İGF Haber

Şanlı bayrağımızın Mardin’de devir teslimi yapıldı

TweetlePaylaşPaylaşPin0 Paylaşımlar18 Mart Çanakkale Zaferi’nin 106. yıl dönümü ve Şehitler Günü dolayısıyla düzenlenen “Anadolu Gönül Yolu-81 Genç 81 Bayrak” etkinliği kapsamında Çanakkale Şehitliği’ne götürülecek ay-yıldızlı şanlı bayrağın Mardin’de devir-teslimi yapıldı…

Şanlı bayrağımızın Mardin’de devir teslimi yapıldı

18 Mart Çanakkale Zaferi’nin 106. yıl dönümü ve Şehitler Günü dolayısıyla düzenlenen “Anadolu Gönül Yolu-81 Genç 81 Bayrak” etkinliği kapsamında Çanakkale Şehitliği’ne götürülecek ay-yıldızlı şanlı bayrağın Mardin’de devir-teslimi yapıldı.

MARDİN (İGFA) – Mardin Valisi Mahmut Demirtaş’ın katılımıyla 18 Mart Çanakkale Zaferi’nin 106’ncı yıldönümü ve Şehitler Günü dolayısıyla Güneydoğu Anadolu Bölgesinde tüm illeri dolaşacak Türk Bayrağı için devir teslim töreni gerçekleştirildi.

Törene, Vali Demirtaş’ın yanı sıra Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler İl Müdürü Mehmet Zeki Eryarsoy, diğer ilgililer ve öğrenciler katıldı. Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı tarafından Türkiye’nin 81 ilinde hayata geçirdiği “Anadolu Gönül Yolu-81 Genç 81 Bayrak” etkinliği kapsamında Çanakkale Şehitliği’nde göndere çekilecek ay-yıldızlı şanlı Türk Bayrağı Aile Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı’na bağlı kuruluşlarda kalan gence bayrağı Vali Demirtaş, teslim etti. Vali Demirtaş, etkinlikle vatan sevgisinin geliştirilmesi, şehitlik olgusunun milli ve manevi, yüksek insani değerle işlenmesi ve gelecek kuşaklara aktarılmasının amaçlandığını söyledi. 

Türk bayrağı, bölge illerindeki teslim törenlerinin ardından 18 Mart’ta Çanakkale Şehitliği’nde göndere çekileceği öğrenildi.

YORUMLAR (İLK YORUMU SİZ YAZIN)

ÜYE GİRİŞİ

KAYIT OL