İGF Haber

Başarılı üretici genç iş insanı Erman Haran, süt ürünleri için yatırım fizibilitesinde

TweetlePaylaşPaylaşPin0 PaylaşımlarYaptığı hayvancılıkla yurtdışında adından söz ettiren Aydınlı başarılı üretici ve iş insanı Erman Haran, İzmir Damızlık Sığır Yetiştiricileri Birliği’ni ziyaret etti. AYDIN (AY MEDYA) – Yurtdışında yaptığı hayvancılıkla adından..

Başarılı üretici genç iş insanı Erman Haran, süt ürünleri için yatırım fizibilitesinde

Yaptığı hayvancılıkla yurtdışında adından söz ettiren Aydınlı başarılı üretici ve iş insanı Erman Haran, İzmir Damızlık Sığır Yetiştiricileri Birliği’ni ziyaret etti.

AYDIN (AY MEDYA) – Yurtdışında yaptığı hayvancılıkla adından söz ettiren genç iş insanı Erman Haran, kısa zamanda Türkiye’de süt ve süt ürünleri işleme tesislerini kuracağını açıkladı. İzmir Damızlık Sığır Yetiştiricileri Birliği’ni ziyaret eden Erman Haran, ülkedeki süt üretimi ve işleme de yaşanan sorunların çözümü için tüm paydaşların elini taşın altına koyması gerektiğine dikkati çekti. Sütte aracılar nedeniyle oluşan, hem üreticinin hak ettiği geliri elde edemediği hem de tüketicinin çok yüksek fiyatlar nedeniyle satın alma güçlüğü yaşadığını belirten Haran, “Yaklaşık 15 yıldır üreticilik yapıyorum. Üretici bir ailede büyüdüğünüz zaman bir anlamda küçüklükten itibaren mesleğin içinde oluyorsunuz. Üniversiteden sonra yurt dışında dedelerimden kalan işimi devam ettirmek istedim. Bir anlamda manevi sorumluluk olduğunu hissettim” dedi.

Türkiye’nin geleceğinin tarım olduğunu söyleyen Haran, üreticinin desteklenmesinin yerinde ve zamanında yapılması gerektiğini, ürettiği çiğ sütü toplayan birliklerin devletin her türlü malzeme ve ekipman desteği sağlaması gerektiğine dikkat çekti. İşletmeleri yapılacak üretim planlaması ile devlet bankalarının özellikle birliklere sübvansiyonlu krediler verilmesi gerektiğini dile getirdi. Böylece bu kurumların güçlenerek üreticiye hem ham madde hem de pazarlamadan doğan sıkıntıları giderebileceğini kaydeden Haran, küçük aile işletmelerinin yaşatılmasının ülkemiz tarımı adına çok önemli olduğunu devletin bu işletmelere ayrıca destek çıkarmasının tarım adına önemli bir adım olduğunu kaydetti
İzmir Damızlık Sığır Yetiştiricileri Birliği Genel Müdürü Suat Sönmez ise, iş insanı Erman Haran’a damızlık ziyaretinden dolayı teşekkür etti.

YORUMLAR (İLK YORUMU SİZ YAZIN)

ÜYE GİRİŞİ

KAYIT OL