İGF Haber

Batman UPSED’den 850 aileye yardım eli

TweetlePaylaşPaylaşPin0 PaylaşımlarUluslararası Psikososyal Derneği (UPSED), 850 aileye kışlık ve hijyen yardımında bulundu. BATMAN (İGFA) – Uluslararası Psikososyal Derneği (UPSED) Başkanı Psikolog Veysel Yıldız, 2019 yılında Batman’da kurulduklarını söyledi. Kadınlar, çocuklar,..

Batman UPSED’den 850 aileye yardım eli

Uluslararası Psikososyal Derneği (UPSED), 850 aileye kışlık ve hijyen yardımında bulundu.

BATMAN (İGFA) – Uluslararası Psikososyal Derneği (UPSED) Başkanı Psikolog Veysel Yıldız, 2019 yılında Batman’da kurulduklarını söyledi.

Kadınlar, çocuklar, dezavantajlı gruplar ve mülteciler üzerine çalıştıklarını kaydeden Yıldız, “Batman’da eğitimler, konferanslar, yardım çalışmaları ve mültecilerin yönlendirilmesi konusunda işler yaptık. 2 mülteciye çalışma izni çıkardık. Mültecilere PCR testi ve aşı randevusu almada yönlendirmelerde bulunduk. Psikososyal desteklerde bulunduk. Ocak ayından itibaren 850 ailenin soba, yorgan, döşek gibi kışlık ihtiyaçları karşılandı. Bu ihtiyaçlar BM Mülteciler Yüksek Komiserliği (UNCHR)’ne yaptığımız başvuru sonucu elimize ulaştı. Bu yardımlar için lojistik destekte bulunan SYDV Müdürü Beşir Arslan ve SYDV personellerine teşekkür ederiz” dedi.

YORUMLAR (İLK YORUMU SİZ YAZIN)

ÜYE GİRİŞİ

KAYIT OL