Gündem

BAYDAR “ Bütün Gençlerimizi Ülkü Ocaklarına Bekliyoruz “

TweetlePaylaşPaylaşPin0 PaylaşımlarGençleri Ülkü ocaklarına davet eden Baydar, gençliğin içinde bulunduğu büyük boşluktan kurtarmak için birçok faaliyete imza attıklarını ve atacaklarını ifade etti. Ülkü Ocaklarının Türkiye’nin en büyük Gençlik teşkilatı olduğunu..

BAYDAR “ Bütün Gençlerimizi  Ülkü Ocaklarına Bekliyoruz “

Gençleri Ülkü ocaklarına davet eden Baydar, gençliğin içinde bulunduğu büyük boşluktan kurtarmak için birçok faaliyete imza attıklarını ve atacaklarını ifade etti.

Ülkü Ocaklarının Türkiye’nin en büyük Gençlik teşkilatı olduğunu belirten Baydar, “Değerli Gemlikli  hemşehrilerimizi   Bu vesile ile  sevgi ve saygı ile selamlıyorum dedi.

Baydar yaptığı açıklamada, ” Ülkü Ocakları 1968 yılında Genç Ülkücüler Teşkilatı adıyla kurulmuş ve bugün Türkiye’nin en büyük gençlik teşkilatıdır. Gençlik teşkilatı olmamız münasebetiyle’de bugünkü sorumluluğumuz oldukça fazla ve önemlidir. Günümüzün maalesef en büyük sorunlarından biri hiç kuşkusuz gençliğimize yönelik bilinçli ve sinsice saldırılardır. Gençliğimiz bir taraftan milli ve manevi değerlerinden koparılmaya çalışılırken diğer taraftan madde bağımlılığı, sosyal medya hastalığı ve popüler kültür adını verdiğimiz kültürel erozyonla karşı karşıyadır, bu durum belki de günümüz Türk devletinin en büyük problemidir. Zira gençliğimiz köklerinden ve değerlerinden koparılmaya çalışılmaktadır. Hepimiz de biliyoruz ki Başbuğ’umuz Alparslan Türkeş beyin ifadesiyle ‘Dalından kopan yaprağın akıbetini rüzgar tayin eder’ bizler Ülkü Ocakları olarak gençliğimizin dalından, kökünden kopmasını istemiyoruz ve kopmaması için de elimizden gelenden fazlasını yapmak zorundayız ve yapacağız” dedi.

“Gençlerimizi boşluktan kurtaracağız”

Ülkemizin geçtiği bu zor süreçte gençlerin öneminin gelecek açısından çok değerli olduğunu söyleyen İlçe Başkanı İsmail BAYDAR, gençleri içinde bulunduğu zor durumlardan kurtarmak için gecelerini gündüzlerine katarak, tüm gençlere dokunacaklarını vurguladı. Eğitim, Kültür, Sanat ve Spor faaliyetlerine hız vererek artıracaklarını da ifade eden Ülkü Ocakları İlçe Başkanı İsmail BAYDAR, “Ülkü Ocakları Eğitim ve Kültür Vakfı Genel merkezimiz ve Genel Başkanımız Ahmet Yiğit Yıldırım bey’in de üzerinde önemle durduğu eğitim, kültür, sanat, spor faaliyetleri ve sosyal sorumluluk projeleriyle bunu başaracağız. Gençliğimiz maalesef büyük bir boşluk ve bunalım içindedir, bunun üstesinden gelmek için özellikle kültür, sanat ve sportif faaliyetler hususunda önemle duracağız. Düzenlediğimiz ve  pandemi nedeni ile belirli süre ara verip, devam edeceğimiz halı saha turnuvaları, basketbol müsabakaları, satranç turnuvaları, Münazaralar,Tenis Turnuvaları,Kamp,Dağ yürüyüsü,Piknik, gibi faaliyetler ile gençlerimizi fiziki olarak dinç tutmaya çalışırken, yine düzenlemeyi düşündüğümüz eğitim seminerleri ve konferanslarla gençliğimizin tarih şuuru, teşkilat kuralları ve adabı, edebiyat, sanat ve milletimizin folklorik öğeleri ile kültür kodlarımızın mihenk taşı unsurlarının benimsenerek milli hafızamızı ve benliğimizi diri tutmaya çalışacağız,aynı zamanda ocak hizmet binamızın alt katında faliyete geçirdiğimiz etüt merkezi ile gençlerimize yabancı dil ve bilgi teknolojileri dersleri verilecektir. Bu projelerin hayata geçmesi konusunda en büyük gücümüz memleketimize ve kutlu davamıza olan sevdamız ve inancımızdır. Liderimiz Devlet Bahçeli beyin ifadesiyle . “Temiz zihinler, dinç bedenler ve bunlara yön verecek inanmış bir gönül “bunu başarabildiğimiz takdirde geleceğin müreffeh Türkiye’sine hiç kuşkusuz ki ulaşacağız. Bu saydığımız projeleri ise hiç kuşkusuz birlikte başaracağız. Çok değerli Gemlik halkı ile ilçemizin önemli STK ve kamu kurumlarıyla, üniversitelerle başaracağız. Bunu bir ve birlik olarak başaracağız. Ülkü Ocaklarının fikri olarak yapılanmasında kurumsallaşmasında çok değerli ve önemli bir yeri olan  büyük fikir adamı Türkmen ağası Dündar Taşer beyin ifadesiyle ‘Doğruda birlik doğrudur, yanlış da dahi birlik doğrudur; zira birliğin kendisi doğrudur’ bu anlamlı sözü kendimize düstur edinerek hiçbir kardeşimizi, hemşehrimizi ve ülküdaşımızı gönül halkamızın dışında tutmadan, gönüllere girmek ve gönülleri kazanmak arzusundayız ,
Son söz olarak biz Ülkü Ocaklılarının vazgeçemediğimiz bir husus vardır ki o da ocak çayıdır. Tüm hemşehrilerimizi ve ülküdaşlarımızı ocak çayı içmek için Gemlik Ülkü Ocaklarımıza davet ediyoruz” diye konuştu.

YORUMLAR (İLK YORUMU SİZ YAZIN)

ÜYE GİRİŞİ

KAYIT OL