İGF Haber

Berkin Elvan, İzmir Güzelbahçe’de anıldı

TweetlePaylaşPaylaşPin0 PaylaşımlarGezi Parkı eylemleri sırasında ekmek almaya giderken başına isabet eden gaz kapsülü yüzünden uzun süre tedavi gördüğü hastanede hayatını kaybeden Berkin Elvan, ölüm yıldönümünde İzmir’de Güzelbahçe’deki Berkin Elvan Parkı’nda..

Berkin Elvan, İzmir Güzelbahçe’de anıldı

Gezi Parkı eylemleri sırasında ekmek almaya giderken başına isabet eden gaz kapsülü yüzünden uzun süre tedavi gördüğü hastanede hayatını kaybeden Berkin Elvan, ölüm yıldönümünde İzmir’de Güzelbahçe’deki Berkin Elvan Parkı’nda heykeli önünde anıldı.

İZMİR (İGFA) – Güzelbahçe Yaka Mahallesi’nde Gezi Parkı eylemlerin hayatını kaybeden Berkin Elvan için adını taşıdığı parkta anıldı. Düzenlenen anma törenine Güzelbahçe Belediye Başkanı Mustafa İnce, belediye meclis üyeleri, CHP ilçe yöneticileri ve vatandaşlar katıldı.

Gerici düşüncelerle mücadelenin önemine değinen Güzelbahçe Belediye Başkanı Mustafa İnce, yaşamda birçok şey değiştiğini ancak Gezi Olayları’nda, daha yaşanabilir bir doğa, özgür ve demokratik ülke için bu uğurda mücadele edip yaşamını yitiren Berkin Elvan ve diğer canlarımızın karşı çıktığı anlayışın değişmediğini söyledi.  Katılımcılar, daha sonra Berkin Elvan heykeline karanfil bıraktı.

YORUMLAR (İLK YORUMU SİZ YAZIN)

ÜYE GİRİŞİ

KAYIT OL