İGF Haber

Bülent Tüfenkci: “Malatya büyük dönüşüm yaşadı”

TweetlePaylaşPaylaşPin0 PaylaşımlarAK Parti MKYK üyesi ve Malatya Milletvekili Bülent Tüfenkci, Malatya’nın yatırımlar konusunda önemli bir değişim dönüşüm yaşadığını belirtti. MALATYA (İGFA) – Türkiye’nin AK Parti döneminde reformlar ve yatırımlarla çağ..

Bülent Tüfenkci: “Malatya büyük dönüşüm yaşadı”

AK Parti MKYK üyesi ve Malatya Milletvekili Bülent Tüfenkci, Malatya’nın yatırımlar konusunda önemli bir değişim dönüşüm yaşadığını belirtti.

MALATYA (İGFA) – Türkiye’nin AK Parti döneminde reformlar ve yatırımlarla çağ atladığını belirten Malatya Milletvekili Bülent Tüfenkci, özelde Malatya’nın da önemli bir değişim dönüşüm yaşadığını söyledi.

Malatya’daki yatırımlarla ilgili değerlendirmelerde bulunan Tüfenkçi, “Kuzey Çevreyolumuz Sayın Cumhurbaşkanımızın da talimatlarıyla çalışmaları daha hızlandırılarak devam ediyor. Battalgazi Devlet Hastanemizi bu yıl içerisinde hizmete sunacağız inşallah. Sağlık alt yapımızın en kayda değer parçası olan Onkoloji Hastanemiz de bölgemizde bir yıldız gibi parlıyor. Özel Harekat Bölge Müdürlüğümüzün kuruluş aşamasındaki bina, yol, çevre düzenlemesi gibi işleri sürüyor. Organize Sanayimizin yeni arıtmasının ihalesini yaptık. Yine mevcut arıtma da revize edilecek. Tabi bunun dışında gerek bakanlığımız döneminde gerekse son dönemlerde kayısının marka değerini arttıracak önemli çalışmalar yapıldı. Lisanlı depoculuk, TMO’nun satışa başlaması gibi çalışmaların kayda değer, üreticinin direkt emeğinin karşılığını almasını saplayacak çalışmalar olduğunu düşünüyorum. Yine Organize Sanayi Bölgemizin mevcut kapasitesinin büyütülmesi noktasında da önemli çalışmalar yürütülüyor” diye konuştu.

Tüfenkci, Malatya’nın bugün ulaşım ağıyla, şehirleşmesiyle, sanayileşmesi, eğitim ve sağlıktaki yatırımlarıyla eskiyle kıyaslanamayacak derecede değişim ve dönüşüm yaşadığını kaydetti.

YORUMLAR (İLK YORUMU SİZ YAZIN)

ÜYE GİRİŞİ

KAYIT OL