İGF Haber

Bursa basınına AFAD eğitimi

TweetlePaylaşPaylaşPin0 PaylaşımlarBursa’da 1-7 Mart Deprem Haftası dolayısıyla il genelinde faaliyet gösteren basın mensuplarını ağırlayan AFAD İl Müdürlüğü, afet farkındalığının arttırılması yönünde kamuoyu desteği istedi. BURSA (İGFA) – 1-7 Mart Deprem..

Bursa basınına AFAD eğitimi

Bursa’da 1-7 Mart Deprem Haftası dolayısıyla il genelinde faaliyet gösteren basın mensuplarını ağırlayan AFAD İl Müdürlüğü, afet farkındalığının arttırılması yönünde kamuoyu desteği istedi.

BURSA (İGFA) – 1-7 Mart Deprem Haftası dolayısıyla Bursa’da faaliyet gösteren basın mensupları Vali Yardımcısı Halil Serdar Cevheroğlu ve İl AFAD Müdürü Yalçın Mumcu’nun da katıldığı programında buluştu. Vali Yardımcısı Cevheroğlu, İçişleri Bakanlığı’nca 2021 Yılının Afet Eğitim Yılı olarak belirlendiği ve eğitim seferberliği başlatıldığını belirterek, ülke genelinde hedeflerinin 51 milyon kişi olduğunu kaydetti. Cevheroğlu, Bursa genelinde ise afet farkındalığını artırılması yönünde kamuoyu desteğinin önemine dikkati çekti.

Toplantıda İl Müdürü Yalçın Mumcu ise İl AFAD Müdürlüğü olarak Afet Eğitim Yılı kapsamında yapılan hazırlıklar ve çalışmalar hakkında bilgiler verdi. Programda ayrıca basın mensuplarına Afet Farkındalık Eğitimi verilerek afet öncesi, sırası ve sonrasında doğru davranış şekilleri anlatılarak doğru uygulamalar gösterildi.

YORUMLAR (İLK YORUMU SİZ YAZIN)

ÜYE GİRİŞİ

KAYIT OL