Gündem

Bursa İznik’te gebe kedi yavrusuyla hayata döndü

TweetlePaylaşPaylaşPin0 PaylaşımlarBursa’nın İznik ilçesinde vatandaşların belediyeye bildirdiği yaralı kedi ameliyata alınarak platin takıldı. Kedinin tedavi sırasında gebe olduğu ortaya çıktı. BURSA (İGFA) – İznik Belediyesi Veteriner Sağlık İşleri ekipleri vatandaşlardan..

Bursa İznik’te gebe kedi yavrusuyla hayata döndü

Bursa’nın İznik ilçesinde vatandaşların belediyeye bildirdiği yaralı kedi ameliyata alınarak platin takıldı. Kedinin tedavi sırasında gebe olduğu ortaya çıktı.

BURSA (İGFA) – İznik Belediyesi Veteriner Sağlık İşleri ekipleri vatandaşlardan gelen şikâyet üzerine bir kediye araba çarptığı ihbarı aldı. Anında yaralı kediye müdahale eden ekipler kedinin arka sol ayağının kırıldığını tespit etti.

İznik Belediyesi Veteriner Hekimi Mertkan Bahçekapılı, kediye yapılan ilk müdahalede durumunun ağır olduğunu belirterek, röntgen çekimleri sırasında yavrusu olduğunu fark ettiklerini söyledi. Kırık olan ayağına platin yaparak taktıklarını anlatan Bahçekapılı, “Bir aydır gözetimimiz altında olan kedi geçtiğimiz gün bir yavru dünyaya getirdi. Şu anda yavru ve anne gayet sağlıklı, bir süre daha gözetimimiz altında duracak” dedi.

YORUMLAR (İLK YORUMU SİZ YAZIN)

ÜYE GİRİŞİ

KAYIT OL