Gündem

MAG-DER  canlı yayında  Afet Eğitimi verdi (VİDEO Haber)

TweetlePaylaşPaylaşPin0 Paylaşımlar  MAG-DER canlı yayında Gemlik halkına Depreme hazırlık ve temel afet bilinci eğitimi verdi. Gemlik basın ve Sandal TV sosyal medya hesaplarından canlı olarak verilen Depreme hazırlık ve temel..

MAG-DER  canlı yayında  Afet Eğitimi verdi (VİDEO Haber)

 

MAG-DER canlı yayında Gemlik halkına Depreme hazırlık ve temel afet bilinci eğitimi verdi.

Gemlik basın ve Sandal TV sosyal medya hesaplarından canlı olarak verilen Depreme hazırlık ve temel afet bilinci eğitimini MAG-DER Bursa İl Başkanı Yusuf yumrunun sunumuyla gerçekleşti.

MAG DER ’in eğitmenleri Birgül Yıldız, Nalan Topçu, Mesut Çaybaşı, Gökhan Yeter gerçekleştirdi. Olası afet durumunda ve enkaz altında kalma gibi durumlarda yapılması gerekenleri ayrıntılarıyla anlattı. İzleyici sorularını da cevapladı.

İzmir depreminde yaşadıklarını da anlatan eğitmenler enkaz altında kalan vatandaşların kurtarılma anında yasanları anlatırken duygusal anlar yaşadı. GEMLİK (GB) HABER AJANSI

 

 

Program sonrasında MAG-DER Bursa İl Başkanı Yusuf Yumru yaptığı açıklamada.

Bu işi gönüllü olarak yapan bir dernek var.

Eğitim konusunda sizden tek bir kuruş talep etmiyorlar.

Mahalle Afet Gönüllüleri Derneği, kısa adı MAG-DER. Kapınıza kadar geliyorlar ve sizi deprem öncesi, deprem anı ve deprem sonrası ne yapmanız gerektiği konusunda eğitiyorlar.

 

Büyük deprem geldiği zaman yüzbinlerce insanın ölümünden bahsediyorlar.

Hemen yanı başımızda bulunan İstanbul yıkılacak.

Türkiye’deki birçok arama-kurtarma ekibi oraya gidecek.

Enkaza koşacak ilk kişi senin mahallendeki Ahmet Ağabey ya da Fatma Teyze olacak bundan dolayı bu eğitimleri tüm Gemlikli vatandaşlarımız almalı ve deprem öncesi deprem sonrası yapılacaklar hakkında bilgi sahibi olmalıdır. Dedi GEMLİK (GB) HABER AJANSI

YORUMLAR (İLK YORUMU SİZ YAZIN)

ÜYE GİRİŞİ

KAYIT OL