Eğitim Gündem

Bursa Uludağ Üniversitesi’nden yeni iş birliği anlaşması

TweetlePaylaşPaylaşPin0 PaylaşımlarBursa Uludağ Üniversitesi (BUÜ), TÜBİTAK 2244 Sanayi Doktora Programı iş birliği anlaşmalarına devam ediyor. Bursa’nın önde gelen firmalarından Isışah ile gerçekleştirilen protokol ile 3 doktora öğrencisi için yeni bir..

Bursa Uludağ Üniversitesi’nden yeni iş birliği anlaşması

Bursa Uludağ Üniversitesi (BUÜ), TÜBİTAK 2244 Sanayi Doktora Programı iş birliği anlaşmalarına devam ediyor. Bursa’nın önde gelen firmalarından Isışah ile gerçekleştirilen protokol ile 3 doktora öğrencisi için yeni bir bilimsel çalışma alanı hazırlanmış oldu.

BURSA (İGFA)- BUÜ Rektörü Prof. Dr. Ahmet Saim Kılavuz ve Isışah Ar-Ge Makina Elektrik Elektronik Danışmanlık A.Ş. Yönetim Kurulu Başkanı Mehmet Şahin arasında imzalanan protokol ile 3 doktora öğrencisi firma bünyesinde yürütülecek projelerde görev alabilecek. Anlaşmanın içeriğine göre; doktora eğitimleri boyunca aylık 4 bin 500 TL maaş alacak olan öğrenciler, mezuniyetlerinin ardından 3 yıl daha firma bünyesinde çalışma imkânına sahip olacak.

ÜNİVERSİTE-SANAYİ İŞBİRLİĞİ HER ANLAMDA GELİŞECEK

Protokol imza töreninde konuşan BUÜ Rektörü Prof. Dr. Ahmet Saim Kılavuz, TÜBİTAK’ın hayata geçirdiği 2244 Sanayi Doktora Programı projesinin ülke ve kent ekonomisine katkılar sağlayacağına inandıklarını aktarırken, “2021 yılında yeni bir çağrının açılacağını ve doktora öğrencilerinin iş dünyasının içerisine girerek proje üretmeye başlayacaklarını düşünüyoruz” diye konuştu.

ÜNİVERSİTE İŞBİRLİĞİ İLE DAHA ÖZEL PROJELERE İMZA ATACAĞIZ

Isışah Ar-Ge Makina Elektrik Elektronik Danışmanlık A.Ş. Yönetim Kurulu Başkanı Mehmet Şahin ise firma olarak Ar-Ge’ye ve inovasyona büyük bir önem verdiklerini söylerken, ithalatı azaltmaya yönelik çalışmalar yaptıklarını vurgulayarak, üniversitenin desteği ile bundan çok daha kaliteli ve özel projelere imza atacaklarını kaydetti.

YORUMLAR (İLK YORUMU SİZ YAZIN)

ÜYE GİRİŞİ

KAYIT OL