İGF Haber

Bursa’da 8 Mart’a özel ‘Kraliçe Shakespeare’

TweetlePaylaşPaylaşPin0 PaylaşımlarBursa’da Ahmet Vefik Paşa Devlet Tiyatrosu, Bursa Tabip Odası doktorlarından Yaşar Can Bağatırlar’ın Özlem Özkoşar ile birlikte yönettiği “Kraliçe Shakespeare” adlı tek kişilik oyuna sahne olacak. BURSA (İGFA) –..

Bursa’da 8 Mart’a özel ‘Kraliçe Shakespeare’

Bursa’da Ahmet Vefik Paşa Devlet Tiyatrosu, Bursa Tabip Odası doktorlarından Yaşar Can Bağatırlar’ın Özlem Özkoşar ile birlikte yönettiği “Kraliçe Shakespeare” adlı tek kişilik oyuna sahne olacak.

BURSA (İGFA) – Bursa Tabip Odası doktorlarından Yaşar Can Bağatırlar’ın Özlem Özkoşar ile birlikte yönettiği “Kraliçe Shakespeare” oyunu, 11 ve 12 Mart 2021 tarihlerinde Bursa Ahmet Vefik Paşa Devlet Tiyatrosu’nda sahnelenecek.

Oyunculuğunu Özlem Özkoşar’ın üstlendiği tek kişilik oyunda erkek egemen bir kültürde kadının yaşadığı sıkışmışlık anlatılıyor. Oyunun Kadınlar Günü için özel bir yeri olduğunu belirten Dr. Bağatırlar,  oyunu pandemiden kaçış rampası olarak nitelendirerek, “Hekim camiası olarak pandemi döneminde oldukça yoğun bir tempoyla çalıştık. Trajedilerle karşılaştık. Bu zzor dönemden kurtuluşun sanat olacağını düşünmüştük ve tiyatro bizim için çok önemliydi.  Çok güzel bir oyunla çıkış yapmış olacağız” dedi. Sahneye taşıdıkları oyunla İngiltere’yi 49 yıl boyunca tek başına yöneten Kraliçe Elizabeth’i daha gerçekçi bir şekilde ele aldıklarını söyleyen Dr. Bağatırlar, oyunun erkek egemen toplumu eleştiren bir yanı olduğunu da vurguladı. COVID-19 sonrası dönemde sanatın da değişim göstereceğini belirten Dr. Bağatırlar, dijital tiyatro kavramının hayatımıza gireceğini, Whatsapp, radyo tiyatrolarının popüler hale geleceğini söyledi.

11 Mart’ta Bursa’da Ahmet Vefik Paşa’da ilk gösterimi yapılacak Kraliçe Shakespeare oyununun biletlerine www.biletinial.com adresinden ulaşılabiliyor.

YORUMLAR (İLK YORUMU SİZ YAZIN)

ÜYE GİRİŞİ

KAYIT OL