İGF Haber

Bursa’da Gemlikli müzisyenlere destek

TweetlePaylaşPaylaşPin0 PaylaşımlarBursa’da Gemlik Belediye Başkanı Mehmet Uğur Sertaslan’dan bir destek de pandemi döneminden en çok etkilenen gruplardan biri olan müzisyenlere geldi. BURSA (İGFA) – Gemlik Belediyesi COVID-19 döneminde yaraları sarmaya..

Bursa’da Gemlikli müzisyenlere destek

Bursa’da Gemlik Belediye Başkanı Mehmet Uğur Sertaslan’dan bir destek de pandemi döneminden en çok etkilenen gruplardan biri olan müzisyenlere geldi.

BURSA (İGFA) – Gemlik Belediyesi COVID-19 döneminde yaraları sarmaya devam ediyor. Esnafın kira borçlarını erteleyen ve salgın sebebiyle dükkânını açamayan esnaftan kira almayan Gemlik Belediyesi, ilçenin birçok noktasında dezenfektan çalışmaları gerçekleştiriyor. Sağlık kuruluşlarına da tıbbi malzeme desteğinde bulunan Gemlik Belediyesi’nin son katkı verdiği meslek grubu ise Gemlikli müzisyenler oldu. Müzisyenler, haftanın belirli günlerinde Cemil Meriç Kültür Merkezi’nde online konser düzenleyerek zor günlerinde yanlarında oluyor.

Gemlikli müzisyenlere destek amacıyla düzenlediği çevrimiçi konserler ile ilgili konuşan Belediye Başkanı Mehmet Uğur Sertaslan, müzisyenlerin geçen yaz aylarında normalin çok altında iş yaptığını belirterek, kendilerinin de belediye olarak çevrimiçi konserlerle destek olmak istediklerini söyledi. Müzisyenlerin çaldığı esere eşlik eden Başkanı Sertaslan, “Onları neşeli günlerimizin birer hatırası olarak tanırız ama en zorda oldukları gün kimsenin aklına gelmezler. İşyerleri restoranlar kapanıp düğünler iptal olunca onlarda çok zorluk çektiler. Elimizden çok bir şey gelmiyor ama bizler de Gemlik Belediyesi olarak ekonomik anlamda zor günler yaşadıkları bu günlerde bir parça dertlerine şifa oluyoruz” diye konuştu.

YORUMLAR (İLK YORUMU SİZ YAZIN)

ÜYE GİRİŞİ

KAYIT OL