Bursa Haberleri Gündem

“Bursa’da sağlık Allah’a emanet”

TweetlePaylaşPaylaşPin0 PaylaşımlarHASTANELER ÇAKILI, HASTALAR PERİŞAN! “Bursa’da Bakan ayrı, il müdürü ayrı konuşuyor; oysa ki hastaneler çakılı, hastalar perişan, vatandaş da isyanda. Acı gerçek şudur ki, Bursa sağlıkta tam anlamıyla çaresizliğe..

“Bursa’da sağlık Allah’a emanet”

HASTANELER ÇAKILI, HASTALAR PERİŞAN!
“Bursa’da Bakan ayrı, il müdürü ayrı konuşuyor; oysa ki hastaneler çakılı, hastalar perişan, vatandaş da isyanda.
Acı gerçek şudur ki, Bursa sağlıkta tam anlamıyla çaresizliğe mahkum edildi. Yüzlerce Covid hastası hastane koridorlarına konulan sedyelerde tedavi olmayı beklerken, bakanından sağlık müdürüne, bir biri ardına çelişkili açıklamalar yapıyorlar. Kimsenin kimseden ne yazık ki haberi yok.
Sağlık Bakanı’na göre Bursa’da yoğun bakımlarda yatak doluluk oranı yüzde 75.8; Sağlık İl Müdürü’ne göre ise yüzde 85. Tedavi olmaya gidip hastane kapılarından ters yüz edilerek evine gönderilen vatandaşa ve acı gerçeğe göre ise doluluk oranı yüzde yüz.

NEYİ GİZLİYORSUNUZ?
Bursalılar’ın gözünün içine baka baka herkesin bildikleri gerçekleri gizleyip yalan söylüyorlar. Bakanı ayrı, sağlık il müdürü ayrı telden çalıyor. İnsanlar hastane kapılarında perişan oluyor.
25 Kasım Çarşamba günü Bilim Kurulu toplantısı sonrası kameraların karşısına geçen Sağlık Bakanı sayın Dr. Fahrettin Koca, Temmuz ayından beri dillendirmedikleri vaka sayılarını açıkladı ve bizlerin çok net bildiği o vahim rakamı ortaya koydu. Gördük ki bir günde vaka sayısı Türkiye’de toplam 28 bin 351 oluverdi.
Bize göre bu rakamlar da halen tam gerçeği yansıtmıyor. Gerçekler önceden açıklansaydı, belki insanlarımız sizin ekonomik gerekçelerle alamadığınız tedbirleri, kendileri alırdı, bu denli mağduriyetler de oluşmazdı.
Sakladığınız rakamlar yüzünden rehavete kapılanlar nedeniyle acaba kaç vatandaşımız COVİD oldu ve kaç can kaybettik.
Ne ilginçtir düne kadar sakladığınız vaka sayıları ile ülkemiz Avrupa’da en az vakanın görüldüğü ülke olarak sondan birinci iken, bugün açıkladığınız rakamlarla en çok vaka tespit edilen ülke olarak birinci sıraya çıktı. Sonra da dünya bizi kıskanıyor diye açıklamalarımızı doğru bulmuyorlar diyorsunuz. Neyinize güvensinler ki?

BURSA’DAKİ GERÇEK TABLO:
Sayın Basın Mensupları, değerli Bursalılar,
Gelelim Bursa özeline,
Sayın Sağlık Bakanının dünkü açıklamasının satır aralarında, Bursa’mızın da içinde olduğu 3-4 ilde ikinci zirve bir yana, üçüncü zirveyi yaşamaya başladığımızı beyan etti.
Bizler bunun da

YORUMLAR (İLK YORUMU SİZ YAZIN)

ÜYE GİRİŞİ

KAYIT OL