İGF Haber

Bursa’dan salgına yönelik tedbir çağrısı!

TweetlePaylaşPaylaşPin0 PaylaşımlarBursa Valisi Yakup Canbolat, il genelindeki salgının yayılımını kontrol altına alabilmek için hareketliliği azaltma yönünde vatandaşlara da çağrıda bulundu. BURSA (İGFA) – Bursa Valiliği’nin sosyal medya hesabı üzerinden yapılan..

Bursa’dan salgına yönelik tedbir çağrısı!

Bursa Valisi Yakup Canbolat, il genelindeki salgının yayılımını kontrol altına alabilmek için hareketliliği azaltma yönünde vatandaşlara da çağrıda bulundu.

BURSA (İGFA) – Bursa Valiliği’nin sosyal medya hesabı üzerinden yapılan açıklamada Vali Yakup Canbolat, Bursalılara açık çağrıda bulundu. “Tedbirlerin tam olarak uygulamadan sarı rengi mavi renge dönüştürmemiz mümkün görünmüyor” diyen Vali Canbolat, “Hep birlikte hareket ederek Bursa’yı ‘orta risk’ grubundan çıkaralım. Hafta sonu zorunlu olmadıkça dışarı çıkmayalım” çağrısında bulundu. Vali Canbolat açıklamasında, her bir vatandaştan anlayış ve bir süre daha fedakarlık beklediğini söyledi.

İL SAĞLIK MÜDÜRLÜĞÜ VERİLERİ PAYLAŞTI

Öte yandan Bursa İl Sağlık Müdürü Fevzi Yavuzyılmaz da, sosyal medya hesabında illere göre haftalık vaka sayılarının son verilerini paylaştı. İllere göre kısıtlamaların gevşetildiği tarihten bu yana yaklaşık bir haftalık süre içerisinde Bursa’da yüzde 17,62 oranında vakalarda değişimin yaşandığı kaydedildi. İl Sağlık Müdürü Yavuzyılmaz, tabloyu yayınladığı paylaşımında, “Kıymetli Bursalılar, Vaka oranımızdaki artışı tablodan görüyorsunuz.  Lütfen biraz daha dikkat üzülmemek ve kısıtlanmamak için” mesajında bulundu.

YORUMLAR (İLK YORUMU SİZ YAZIN)

ÜYE GİRİŞİ

KAYIT OL