Gündem

Bursalı yemek sanayiciler tencere enflasyonunu açıkladı!

TweetlePaylaşPaylaşPin0 PaylaşımlarBursa Yemek Sanayicileri Derneği (BUYSAD) Başkanı Coşkun Dönmez, Şubat ayı tencere enflasyonun yüzde 0,05 olduğunu açıkladı. Dönmez, TÜİK tarafından açıklanan gıda fiyatları artışının 0,79 olmasına rağmen, yemek sektöründe kullanılan..

Bursalı yemek sanayiciler tencere enflasyonunu açıkladı!

Bursa Yemek Sanayicileri Derneği (BUYSAD) Başkanı Coşkun Dönmez, Şubat ayı tencere enflasyonun yüzde 0,05 olduğunu açıkladı. Dönmez, TÜİK tarafından açıklanan gıda fiyatları artışının 0,79 olmasına rağmen, yemek sektöründe kullanılan malzemelerdeki artışın yüzde 0,05 ile sınırlı kaldığının altını çizdi.

BURSA (İGFA) – Gıda fiyatlarındaki artışı ilk kez geçen ay ‘tencere enflasyonu’ adı altında kamuoyu ile paylaşan BUYSAD, Şubat ayı gıda enflasyonu rakamlarını da açıkladı.  

TÜİK’in Şubat ayı itibarıyla açıkladığı yıllık enflasyonun yüzde 15.61, aylık enflasyonu ise yüzde 0.91 olduğunu belirten Başkan Dönmez, BUYSAD olarak sektörü yakından ilgilendirmesi açısından gıda fiyatlarındaki artışa odaklandıklarını ve kamuoyunun dikkatini bu yöne çekmek istediklerini ifade etti.

Başkan Dönmez, “Şubat ayında bizim sektörümüz açısından 0,05 gibi çok düşük bir artış oldu. Sektörümüz açısından bunun kalıcı olmasını temenni ediyoruz. 4 mevsim yaşanan ülkemizde doğru tarım politikaları uygulayıp, fırsatçılara karşı denetimleri sıklaştırsak bu mümkün olur” dedi.

RAMAZAN GELİYOR FIRSATÇILARA DİKKAT

Öte yandan Ramazan ayının yaklaştığını anımsatan BUYSAD Başkanı Coşkun Dönmez, gıda fiyatlarında dünya genelinde ve Türkiye’de çeşitli nedenlere bağlı yüksek artış yaşandığını belirterek, Ramazan ayını fırsata çevirmek isteyen fırsatçılara karşı dikkatli olunmasını istedi. 

 

YORUMLAR (İLK YORUMU SİZ YAZIN)

ÜYE GİRİŞİ

KAYIT OL