Yazarlar

CHP ve ORTAKLARI, HDP NİN KAPATILMASINDAN NEDEN ENDİŞELİ?

TweetlePaylaşPaylaşPin0 Paylaşımlar  ÜST düzey bir istihbaratçı “HDP bir Amerikan partisidir” demiş. Türkiye’de bir Amerikan Partisi… İlginç değil mi?Açılımını da yaptı. HDP’nin kapatılması ile ilgili iddianameye getirdi sözü. O iddianamede toplanan delillerden örnekler verdi.  Mesela Demirtaş..

CHP ve ORTAKLARI, HDP NİN KAPATILMASINDAN NEDEN ENDİŞELİ?

 

ÜST düzey bir istihbaratçı “HDP bir Amerikan partisidir” demiş. Türkiye’de bir Amerikan Partisi… İlginç değil mi?
Açılımını da yaptı. HDP’nin kapatılması ile ilgili iddianameye getirdi sözü. O iddianamede toplanan delillerden örnekler verdi.  Mesela Demirtaş sokaklara çıkın çağrısı yaptı. 52 vatandaşımız öldü. Mesela Hendek olayları… Çok sayıda güvenlik görevlimiz şehit edildi.
İşte bu olaylarla ilgili HDP’li üst düzey yöneticilere Kandil’den gönderilen mailler ele geçirildi.

 

HDP’li yöneticilere Kandil’den talimat geliyor. İnsanlarımız, polisimiz, Mehmetçik öldürülüyor. Hendek olaylarında şehirleri ele geçirmeye, güvenlik görevlilerimizi öldürmeye çalışan teröristlere HDP’li Belediyeler dozerleriyle, ellerinde ne varsa tüm imkanlarla yardım etmek için seferber oluyor. Talimatlar yine Kandil’den.

 

Peki Kandil’in patronu kim? Teröristlere silah yağdıran, bomba eğitimi veren, askerimizi, polisimizi, vatandaşımızı öldürme taktiklerini öğreten CIA mensupları ve Amerikalı generaller. Artık Kandil’in patronunu dünyada bilmeyen yok. ABD Kandile, Kandil HDP’ye talimat veriyorsa sonuç açıktır. HDP içimizdeki Amerikanın terörize partisidir.
Böyle yapıyordu istihbaratçımız açılımı.

 

Bombacı teröristleri evinde saklayan arabasıyla kaçırmaya kalkarken yakalanan, bagajında bir ton silah bulunan HDPli milletvekili, yönetici o kadar çok ki? Talimatlar hep Kandil’den. Yani aslında CIA’dan Pentagon’dan. PKK ve onun Suriye’deki yavrusu YPG’nin kurucularından APO’nun kardeşi Osman Öcalan bile ekranlara çıkıp “HDP, PKK’nın siyasi ideolojisini taşıyan bir partidir. Amerikalılar yönetiyor” demişti. Yargı, binlerce sayfa delilleri toplayarak Türkiye’de kamuflaja bürünmüş ve teröre hizmet eden bir Amerikan Partisi’ne kapatma davası açtı.

CHP lideri Kemal Bey “Siyasi partiler demokrasinin vazgeçilmez unsurlarıdır. Siyasi partilerin kapatılması, siyasi partilerin sonlandırılması gibi bir süreci bırakmak zorundayız, eğer demokrasiyi savunuyorsak” diyerek Amerikan partisi HDP’ye destek çıktı.. Hem de 18 Mart Çanakkale Şehitlerimizi andığımız bir günde bu açıklamayı yapması büyük talihsizlikti. Keşke iddianameyi okusaydı. Keşke delilleri görseydi.
Meral Hanımla birlikte Kandil’den gelen mailler için ortaklarına “Bu ne yahu” diye sorabilseydi?

 

CIA-Pentagon bağlantılı, Kandil’den talimat alan terörist bir parti, nasıl demokrasinin vazgeçilmez unsuru olabiliyor. HDP’nin Kandil’den talimat aldığını sokaktaki çocuklar bile biliyor, Kemal Bey bunu nasıl göremiyor anlayamıyorum.  Bunu izah etmesi gerekir. Ha şunu şöyle söyleyebilir “onlar olmazsa bizim muhalefet birliğimiz ve iktidar yürüyüşümüz olmaz onun için partinin kapatılmaması lazım” dese biz de kabul edeceğiz. Ortakları da zaten bu hususu biliyor. Ama ona döt de yemiyor.

 

2018’de CHP Başkanlığı’na aday olan Ümit Kocasakal “HDP, HDP olduğu için değil, Anayasa’nın 68. maddesinde yasaklanan eylemlerin odağı haline geldiği için ve aynı hükümleri içeren Siyasi Partiler Kanunu’na aykırılıktan dolayı kapatılmalıdır. HDP hiçbir zaman bir siyasi parti olamadı” diyor.

Ne diyor Anayasanın 68. maddesi? “Siyasi Partiler bölücü olamaz, suç işlemeye teşvik edemez”…
Yahu HDP’li milletvekillerinin evlerinden, arabalarından evlerinden, bombalar, silahlar, cephane, terörist fışkırıyor. Parti binalarında her daim saklanan terörist yakalanıyor.
Kandil’den gelen “Sokakları karıştırın, öldürün” mailleri ortalığa saçılıyor ancak CHP ve Milliyetçi, maneviyatçı ortakları bu manzarayı göremiyor. Kitabımızda dediği gibi gözlerine perde inmiş.
18 Mart Çanakkale Zaferi’ni kutladığımız bir günde Amerika’nın kontrolündeki Suriye topraklarından Hatay’a CIA-Pentagon’un eğittiği iki PKK’lı sızdı ve yakalandılar.
Bombalı eylemler yapacaklarmış.
Onları gönderen patronları Amerika da “HDP’nin kapatılması davasından endişe duyuyoruz” diye açıklama yaptı. Tabii ABD endişe duyacak. Onların partisi HDP’ye açıldı kapatma davası. Normaldir!
Ancak benim anlayamadığım Kemal Bey ve ortakları İyi Parti, Saadet Partisi, neden terörist eğiten Amerika’nın, Kandil aracılığıyla talimat gönderdiği Pentagon merkezli Partisi’nin kapatılması davasından endişeli?

İsterseniz sizde bir düşünün…

WhatsApp Transparent APK

WhatsApp Plus Reborn Crack

YORUMLAR (İLK YORUMU SİZ YAZIN)

ÜYE GİRİŞİ

KAYIT OL