İGF Haber

CHP’li Ağbaba: “Sultansuyu Harası kimsenin çiftliği değil”

TweetlePaylaşPaylaşPin0 PaylaşımlarMalatya’nın en kıymetli arazisi Sultansuyu Harası ile ilgili tartışmalara CHP Genel Başkan Yardımcısı Veli Ağbaba, AK Partili milletvekillerine sordu: “Burada parmağınız var mı yok mu?” MALATYA (İGFA) – CHP..

CHP’li Ağbaba: “Sultansuyu Harası kimsenin çiftliği değil”

Malatya’nın en kıymetli arazisi Sultansuyu Harası ile ilgili tartışmalara CHP Genel Başkan Yardımcısı Veli Ağbaba, AK Partili milletvekillerine sordu: “Burada parmağınız var mı yok mu?”

MALATYA (İGFA) – CHP Genel Başkan Yardımcısı Malatya Milletvekili Veli Ağbaba, partisinin Malatya İl Başkanlığı’nda basın toplantısı düzenledi. İl Başkanı Enver Kiraz ve partililerin katılımıyla düzenlenen toplantıda Ağbaba, Türkiye ve Malatya gündemine ilişkin değerlendirmelerde bulundu.

Malatya’nın en kıymetli arazisi Sultansuyu ile ilgili görüşlerini aktaran CHP’li Malatya Milletvekili Veli Ağbaba, Sultansuyu’nun birilerinin iştahını kabarttığını öne sürdü. “Binayı önce yıkmak istediler sonra sosyal tesisleri 5 yıllığına kiraya verdiler” diyen Ağbaba, “Şimdi Hippoterapi Merkezi 5 yıllığına özel bir firmaya kiralanmış durumda. Burada açıkça suçluyorum. AK Parti milletvekillerinin burada parmağınız var mı yok mu? Ortaklığınız var mı yok mu? Ama sorumlu olduğunuz kesin. Siz burada bostan korkuluğu değilsiniz! Sultansuyu Harası kimsenin babasının çiftliği değil, AKP’nin çiftliği hiç değil!” dedi. “AKP’lilerin burada parmağı yoksa sorumlulukları vardır” diyen Veli Ağbaba. “Bazıları buraya göz dikmiş durumda” dedi.

“KAZA İLE İLGİLİ KOMİSYON KURULMALI”

Öte yandan Ağbaba, Bitlis Tatvan’da 11 askerin şehit düştüğü helikopterin kaza kırıma uğramasıyla ilgili de, “Biri Korgeneral olmak üzere 11 askerimizi şehit verdiğimiz bu helikopter kazası mutlaka araştırılmalıdır. TBMM’nde bununla ilgili komisyon kurulmalıdır” dedi.

agbaba malatya2

YORUMLAR (İLK YORUMU SİZ YAZIN)

ÜYE GİRİŞİ

KAYIT OL