İGF Haber

Cumhurbaşkanlığı 3. Uluslararası Yat Yarışları’nda ödül töreni

TweetlePaylaşPaylaşPin0 PaylaşımlarCumhurbaşkanlığı 3. Uluslararası Yat Yarışları’nın ikinci etabı düzenlenen törenle sona erdi. Trofenin birincisi olan Arçelik Yelken Takımı, ödülünü DHL Express Türkiye CEO’su Mustafa Tonguç’un elinden aldı. İSTANBUL (İGFA) –..

Cumhurbaşkanlığı 3. Uluslararası Yat Yarışları’nda ödül töreni

Cumhurbaşkanlığı 3. Uluslararası Yat Yarışları’nın ikinci etabı düzenlenen törenle sona erdi. Trofenin birincisi olan Arçelik Yelken Takımı, ödülünü DHL Express Türkiye CEO’su Mustafa Tonguç’un elinden aldı.

İSTANBUL (İGFA) – DHL Express Türkiye’nin ana sponsorluğunu üstlendiği Cumhurbaşkanlığı 3. Uluslararası Yat Yarışları Trofesinin ikinci etabı 28-30 Ekim tarihlerinde İstanbul Boğazı’nda heyecan dolu anlara sahne oldu.

Cumhuriyetin 99. yılının kutlandığı 29 Ekim’de boğaza renk katan yarışlar, 30 Ekim gecesi düzenlenen ödül töreniyle sona erdi.

DHL Express Türkiye CEO’su Mustafa Tonguç, IRC Maxi ve Cumhurbaşkanlığı Trofesi Kupası’nın kazananı Arçelik Yelken Takımı’na, dünyaca tanınmış heykeltıraş Seçkin Pirim tarafından, Şahika Ercümen’in Marmara Denizi’nden topladığı atıklarla tasarlanan ödül heykelciğini takdim etti.

Törene katılanlar, Şahika Ercümen’in Marmara Denizi’nde yaptığı dalışı ve Seçkin Pirim’in toplanan atıkları heykele dönüştürme sürecini gösteren görüntüleri içeren filmi de ilgiyle izledi.

YARIŞLARA 28 FARKLI ÜLKEDEN 600’Ü AŞKIN SPORCU KATILDI

Yarışlara bu yıl, Türkiye dahil 28 ülkeden 600’ü aşkın sporcu katıldı. Yarış ekipleri 28 Ekim tarihinde Caddebostan-Adalar Parkuru’nda Barbaros Hayreddin Paşa Kupası, 29 Ekim’de İstanbul Boğazı Parkuru’nda Cumhuriyet Kupası ve 30 Ekim’de Moda-Adalar Parkuru’nda Mavi Vatan Kupası için mücadele etti.

Yarışların ana sponsoru olan DHL Express ise Türkiye ve Avrupa ofislerinden gelen çalışanlarından oluşan toplam 10 takımla yarışa katıldı.

DHL Express Türkiye, deniz temizliğinin önemine dikkat çeken çalışmaları desteklemek için aynı zamanda DenizTemiz Derneği/TURMEPA’ya tüm yarışçılar adına bağışta bulundu.

YORUMLAR (İLK YORUMU SİZ YAZIN)

ÜYE GİRİŞİ

KAYIT OL