İGF Haber

Denizli Bozkurt Belediyesi’nde utanç verici haciz!

TweetlePaylaşPaylaşPin0 PaylaşımlarDenizli’nin Bozkurt ilçesinde 8 Mart Dünya Kadınlar Günü’nde kadın bir belediye başkanının makam koltuğu haczedildi. CHP’li Belediye Başkanı Birsen Çelik’in makam koltuğu ve aracı, Hamidiye Mahalle Muhtarı tarafından haciz..

Denizli Bozkurt Belediyesi’nde utanç verici haciz!

Denizli’nin Bozkurt ilçesinde 8 Mart Dünya Kadınlar Günü’nde kadın bir belediye başkanının makam koltuğu haczedildi. CHP’li Belediye Başkanı Birsen Çelik’in makam koltuğu ve aracı, Hamidiye Mahalle Muhtarı tarafından haciz yoluyla alındı! Önceki döneme ait kazanılmış tazminatı tahsilata gelen haciz memurları, başkanın odasında Atatürk portresine dahi göz dikti!

DENİZLİ (İGFA) – Denizli’nin Bozkurt ilçesinde CHP’li Belediye Başkanı Birsen Çelik, Dünya Kadınlar Günü’nde yaşanan süreci yaptığı yazılı açıklamayla anlattı.

Bozkurt’ta yaşanan olayların siyasi hırs ve kötü niyetin ülkeyi ne hale getirdiğini göstergesi olduğunun altını çizen Başkan Çelik, 9 yıl öncesine dayanan ve 15 ay önce sonuçlanan dava ile ilgili süreci anlattı. Hamidiye Mahallesi Muhtarı Mehmet Uygun’un  9 yıl evvel  dönemin AK Partili Belediye Başkanı İbrahim Arda döneminde yaşadığı talihsiz bir kaza sonrasında belediyeyi mahkemeye vermesiyle başlayan sürece ilişkin davanın 15 ay evvel sonuçlandığını anımsatan Başkan Çelik, “Dava sonucunda yaklaşık 600 bin TL’lik bir tazminata hüküm edilmiş. Devlet kurumları devamlılıkla yürür. Bunun sorumluluğu ve bilinciyle Mehmet Bey’e gittik. Ödemeler konusunda uzlaşalım, taksite bölelim ve ödeyelim dedik. Bir yıl önce anlaştık ve anında 100 bin TL ödeme yaptık. Fakat sonrasında ne olduysa bir gün bizi bir avukat aradı ve ‘Anlaşma yok. Paranın hepsini hemen tek seferde istiyoruz’ dedi. Neye uğradığımızı şaşırdık. Sonrasında 3 arazimiz var. Bedeli karşılar onları verelim, maalesef cevap ‘hayır’ geldi. ‘Belediyemizin pazaryerinde çok değerli bir dükkanı var 400 bin TL değerinde onu verelim, kalanı da nakit ödeyelim’ dedik ama yine olumsuz cevap aldık. Tamam, hepsini nakit ödeyelim. Fakat biz küçük bir belediyeyiz. Tek seferde bu kadar yüklü bir parayı vermek bizi zora sokar. 4 takside bölüp ödeyelim yine olmadı” diye konuştu.

“ALTINDAN KÖTÜ NİYET ORTAYA ÇIKTI”

Tüm uzlaşma çabalarına rağmen sonuç alamadıklarını belirten Başkan Çelik, “Anlaşıldı ki niyet çok başka. Bugün, avukatla birlikte belediyemizi icraya geldiler. Makam koltuğumu aldılar. Bir de misafir sandalyelerini. Sonra gözlerini duvardaki Atatürk portresine diktiler. İşte orada niyeti anladık! ‘Bu çerçevenin maddi değeri 10 lira, bunu alarak mı borcu kapatacaksınız! Hiçbir kuvvet bu portreyi bu duvardan indiremez’ dedik. İndirtmedik!” dedi. ‘Başkan’ın koltuğunu aldık’ diye söylemleri yaydıklarını anlatan Başkan Çelik, “En başından bu yana tasarlanan plan buydu. Zira bu işi yapanların hepsinin siyasi kimliğini, nerede yönetici olduklarını zaten biliyoruz. Biz borcu reddetmedik. Bizim dönemimizde olmamış, niye ödeyelim gibi devlet geleneğine aykırı bir şey söylemedik! Uzlaşalım diye aylarca didindik. Ancak dertleri başkanın koltuğunu almakmış” dedi..

“SEÇİMLE ALAMADIKLARINI HACİZLE ALMAYA KALKTILAR”

Bozkurtlulara ve Denizli halkına seslenen Başkan Çelik, “Vatandaşlarımızın şunu bilmesi çok önemli! Belediyemizde haciz edilebilecek onca arazi, dükkan ve araç varken, neden sadece makam koltuğu, makam arabası ve Atatürk portresini almak istediler?” diye sordu. Niyetlerinin açık bir şekilde anlaşıldığını kaydeden Başkan Çelik, yazılı açıklamasında şunları kaydetti:

“Nezaket dışı ve kötü niyetli hacze gelenlere söylemek istiyorum.  Seçimle alamadığınız bu koltuk,  alın sizin olsun. Güle güle oturun! Makam aracımı aldınız. Güle güle kullanın! Peki, fikirlerimizi ne yapacaksınız? Baş edemediğiniz sevgimizi, merhametimizi, hizmetlerimizi, projelerimizi, düşüncelerimizi ne yapacaksınız? Şimdilik tatmin ettiğiniz bu aciz egonuz, sanıyor musunuz ki milletimizden itibar görüyor? Her türlü zorluğa göğüs germiş Bozkurt’un kızı, ablası, annesiyim ben. Bu mu beni yıldıracak? Cidden mi? Vatandaşlarımız neyin ne olduğunu, bu yapılanların hangi amaçla yapıldığını bilmez mi sanıyorsunuz? Rabbimden sizin için merhamet diliyorum. İçinizdeki öfkeyi, kini alsın, ruhunuza sevgi eklesin. Sizin için dua edeceğim” .

YORUMLAR (İLK YORUMU SİZ YAZIN)

ÜYE GİRİŞİ

KAYIT OL