İGF Haber

Denizli Pamukkale’de yeşil alan hamlesi

TweetlePaylaşPaylaşPin0 PaylaşımlarDenizli’de Pamukkale Belediyesi ilçe genelindeki park sayılarını her geçen gün artırırken, pandemi sürecinde 13 yeni park alanı oluşturulan ilçede park sayısı 552’ye çıktı. DENİZLİ (İGFA) – Pamukkale Belediye Başkanı..

Denizli Pamukkale’de yeşil alan hamlesi

Denizli’de Pamukkale Belediyesi ilçe genelindeki park sayılarını her geçen gün artırırken, pandemi sürecinde 13 yeni park alanı oluşturulan ilçede park sayısı 552’ye çıktı.

DENİZLİ (İGFA) – Pamukkale Belediye Başkanı Avni Örki, ilçedeki yeşil alanların toplam büyüklüğünün 1,5 milyon metrekareyi bulduğunu ifade ederek, pandemi sürecinde de ilçede yeni park alanlarını oluşturulduğunu söyledi.  Var olan parklarda bakım ve onarım çalışmalarının yanı sıra Park ve Bahçeler Müdürlüğü ekipleri yeni park alanları da bularak buraları vatandaşların kullanabileceği hale getirildiğini kaydeden Başkan Örki, Pamukkale’de çeşitli mahallelerde 13 yeni park oluşturulduğunu ve sayıyı 552’ye çıkardıklarını söyledi.

Muhtarlar ve vatandaşlarla istişareler halinde olduklarını kaydeden Başkan Örki, “Normalleşme ile birlikte, vatandaşlarımız kendilerini dışarıya atmak, hava almak isteyecekler, dedeler, nineler torunlarıyla buluşacaklar. Bizler de, park sayısına yenilerini ekleyerek 1 milyon 403 bin metrekare yeşil alana ulaştıktık. Bununla birlikte mevcut olan parklarımızda yenileme çalışmaları gerçekleştirdik. Belediyemiz Park ve Bahçeler Müdürlüğü ekibimiz ile birlikte Akhan, Fatih, Kınıklı, Karakurt, Kayıhan, Akköy, Kervansaray, Uzunpınar, Kale ve Akdere mahallelerimizde yepyeni parklar oluşturduk” diye konuştu.

YORUMLAR (İLK YORUMU SİZ YAZIN)

ÜYE GİRİŞİ

KAYIT OL