İGF Haber

Denizli’de FETÖ operasyonunda iki öğretmen yakalandı

TweetlePaylaşPaylaşPin0 PaylaşımlarDenizli İl Emniyet Müdürlüğü’ne bağlı ekipler tarafından terör örgütlerine yönelik düzenlenen operasyonlarda yakalanan 8 kişiden 5 kişi tutuklanarak cezaevine gönderildi. Operasyonlarda askeri mahrem yapılanması içerisinde bulunan askeri personelden sorumlu..

Denizli’de FETÖ operasyonunda iki öğretmen yakalandı

Denizli İl Emniyet Müdürlüğü’ne bağlı ekipler tarafından terör örgütlerine yönelik düzenlenen operasyonlarda yakalanan 8 kişiden 5 kişi tutuklanarak cezaevine gönderildi. Operasyonlarda askeri mahrem yapılanması içerisinde bulunan askeri personelden sorumlu olarak görev yapan iki aktif öğretmen de yakalandı.

DENİZLİ (İGFA) – Denizli Emniyet Müdürlüğü, il genelinde bir hafta boyunca sürdürdüğü faaliyetleri kamuoyuyla paylaştı. Denizli’de, 1-7 Mart tarihleri arasında FETÖ/PFETÖ DY terör örgütü ve DEAŞ/İŞİD silahlı terör örgütü ile ilgili olarak 6 kişi yakalanırken, DEAŞ/İŞİD Silahlı Terör Örgütü propagandası yaptığı tespit edilen 1 şüpheli şahıs alındı.

FETÖ/PDY terör örgütü ile ilgili olarak yürütülen soruşturmalar kapsamında; örgütün Askeri Mahrem Yapılanması içerisinde bulunan askeri personellerden sorumlu olarak görev yaptıkları tespit edilen 2 aktif öğretmen de düzenlenen operasyon neticesinde yakalandı.

FETÖ/PDY Silahlı Terör Örgütüne Üye Olma suçundan haklarında yakalama kararı bulunan şahısların yakalanmasına yönelik yapılan çalışmalarda da, haklarında ayrı ayrı 6 yıl 3 ay kesinleşmiş hapis cezası ile aranan 4 şahıs ile yine hakkında 2 yıl 3 ay kesinleşmiş hapis cezası ile aranan 1 şahıs yakalandı.

Operasyonlarda yakalanan şahıslar adli makamlara sevk edilirken, şahısların 5’i tutuklanarak cezaevine gönderildi.

YORUMLAR (İLK YORUMU SİZ YAZIN)

ÜYE GİRİŞİ

KAYIT OL