İGF Haber

Deprem haftasında amaç farkındalık yaratMAK

TweetlePaylaşPaylaşPin0 PaylaşımlarDeprem Haftası etkinlikleri kapsamında Mütareke Meydanı’nda kurduğu stantlarda vatandaşlarla bir araya gelen Bursa’nın Mudanya Belediyesi Arama Kurtarma Birliği (MAK), kullandığı arama ve kurtarma malzemelerini halka tanıtırken, doğal afetlere ve..

Deprem haftasında amaç farkındalık yaratMAK

Deprem Haftası etkinlikleri kapsamında Mütareke Meydanı’nda kurduğu stantlarda vatandaşlarla bir araya gelen Bursa’nın Mudanya Belediyesi Arama Kurtarma Birliği (MAK), kullandığı arama ve kurtarma malzemelerini halka tanıtırken, doğal afetlere ve depreme karşı da bilgilendirme yaptı.

BURSA (İGFA) – 1-7 Mart Deprem Haftası etkinlikleri kapsamında Mütareke Meydanı’nda açtığı stantlarda vatandaşlarla bir araya gelen Bursa’ya bağlı Mudanya Belediyesi Arama Kurtarma Birliği (MAK) deprem ve doğal afetlere karşı bilgilendirerme yaparak araç ve gereç tanıtımı gerçekleştirdi. Mudanya Belediyesi bünyesinde faaliyetlerine devam eden MAK, etkinlik boyunca deprem öncesi, deprem anı ve sonrasında yapılacaklar, enkaz alanının güvenliğinin sağlanması, çıkabilecek yangınların söndürülmesi, arama kurtarma faaliyetleri, yaralıların hastaneye taşınması ve haberleşme gibi konularda vatandaşları bilgilendirdi.

“MAK EKİBİMİZ ÖRNEK OLUYOR”

Mudanya Belediyesi Arama Kurtarma ekibinin yaptığı başarılı çalışmalar ile örnek teşkil ettiğini söyleyen Mudanya Belediye Başkanı Hayri Türkyılmaz, “Doğal afetlere ve her türlü olumsuz duruma karşı MAK ekibimiz her zaman göreve hazır durumdadır” dedi. Gönüllü üyelerin katılımıyla MAK ailesinin her geçen gün daha da güçlendiğine dikkat çeken Türkyılmaz, “Ekibimizde görev alan arkadaşlarımız tatbikat ve sertifika eğitimlerine de devam ederek alanlarında uzmanlaşıyorlar” ifadelerini kullandı. 

YORUMLAR (İLK YORUMU SİZ YAZIN)

ÜYE GİRİŞİ

KAYIT OL