İGF Haber

Derikli öğrencilerden okul bahçesine fidan

TweetlePaylaşPaylaşPin0 PaylaşımlarMardin Büyükşehir Belediyesi’nin daha yeşil bir kent için başlatmış olduğu “Çocuklar Sevgisiz Okullar Fidansız Kalmasın Projesi” kapsamında Derikli çocuklar okul bahçelerine fidan dikmenin mutluluğunu yaşadı. MARDİN (İGFA) – Mardin..

Derikli öğrencilerden okul bahçesine fidan

Mardin Büyükşehir Belediyesi’nin daha yeşil bir kent için başlatmış olduğu “Çocuklar Sevgisiz Okullar Fidansız Kalmasın Projesi” kapsamında Derikli çocuklar okul bahçelerine fidan dikmenin mutluluğunu yaşadı.

MARDİN (İGFA) – Mardin Büyükşehir Belediyesi Kadın ve Aile Hizmetleri Daire Başkanlığı’nın, daha yeşil ve yaşanılabilir bir Mardin’i gelecek nesillere miras bırakmak için başlatmış olduğu “Çocuklar Sevgisiz Okullar Fidansız Kalmasın Projesi” kapsamında Kadın ve Aile Hizmetleri Daire Başkanlığına bağlı personeller, Derik ilçesi Subaşı İlkokulu’nu ziyaret ederek öğrencilerle bir araya geldi. Personeller, fidan dikmenin önemi ve çevrenin korunması ile ilgili öğrencilere eğitim verdi. Öğrencilerle beraber okul bahçesine fidanlar dikilerek öğrencilerin verimli ve güzel vakit geçirmeleri sağlandı.

Kadın ve Aile Hizmetleri Daire Başkanı Hacire Öncü, proje ile gelecek nesillere yeşili sevdirerek doğaya önem verme hassasiyetini aşılamayı hedeflediklerini aktardı. 

Sağlıklı bir yaşam doğa bilinci oluşturmayı hedeflediklerini dile getiren Öncü, “Bu proje kapsamında kırsal mahallelerde bulunan 47 okul etkinlik çerçevesine dahil edilecek.  Planlanan şartlarda proje 1 yıl süre ile tamamlanması hedefleniyor. Bu proje ile beraber Mardin Büyükşehir Belediyesi Kadın ve Aile Hizmetleri Daire Başkanlığı olarak 3 Mart 2021 itibariyle Derik Subaşı İlkokulu’nda projeyi başlattık. Diğer kırsal bölgelerdeki okullara da bu hizmet belirli periyotlarda gerçekleştirilecek” dedi.
 

YORUMLAR (İLK YORUMU SİZ YAZIN)

ÜYE GİRİŞİ

KAYIT OL