İGF Haber

Didim’de ticari destek protokolü imzalandı

TweetlePaylaşPaylaşPin0 PaylaşımlarDidim Ticaret Odası Genel Sekreteri Murat Güneş ve İş Bankası Didim Merkez Şube Müdürü Ata Yapşık ile Servis Yetkilisi Arife Elmas arasında Ticaret Odası üyelerine destek protokolü imzalandı. Kemal..

Didim’de ticari destek protokolü imzalandı

Didim Ticaret Odası Genel Sekreteri Murat Güneş ve İş Bankası Didim Merkez Şube Müdürü Ata Yapşık ile Servis Yetkilisi Arife Elmas arasında Ticaret Odası üyelerine destek protokolü imzalandı.

Kemal ETLEÇ (Didim Postası) –
Türkiye İş Bankası ile Kredi Garanti Fonu (KGF) arasında oluşturulan Hazine Destekli Turizm Destek paketinin detayları belli oldu. Turizm sektöründe faaliyet gösteren işletmeler ile bu işletmelerin tedarikçilerinin maaş ve kira ödemeleri başta olmak üzere, sözleşme veya faturaya bağlı tüm sabit giderlerinin ve nakit ihtiyaçlarının karşılanması ve bu sayede salgının nakit akışları üzerindeki olumsuz etkisini azaltarak üretim ve istihdam kapasitelerinin korunması amaçlanan pakette, KGF Kefaleti ile Turizm Destek Kredisi programı kapsamlı ve özellikli olduğundan faiz oranı, koşullar ve detaylar hakkında bilgi almak isteyen DTO üyeleri İş Bankası Şubesi’ne başvurması gerektiği bildirildi.
Bu arada İş Bankası pandeminin olumsuz etkilerini azaltmak ve ekonomik aktivitelerin devamlılığını sağlamak amacıyla yeni normale adaptasyon sürecinde ticari müşterilerin finansman ihtiyacının karşılanmasına yönelik “Esnaf ve KOBİ’lerimize Destek Kampanyası” düzenledi. Kampanyada kredi azami tutarı 3 milyon TL olup, azami vade 36 ay olurken, ticari krediler aylık eşit taksit ödemeli veya 6 aya kadar ödemesiz dönem olabileceği bildirildi. Didim Ticaret Odası Genel Sekreteri Murat Güneş, başvuru yapacak üyelerin başvuru öncesinde odaya gelerek gerekli belgeleri temin edebileceğini söyledi.

YORUMLAR (İLK YORUMU SİZ YAZIN)

ÜYE GİRİŞİ

KAYIT OL