İGF Haber

Didimspor’u ‘Aydın Efespor’ devraldı

TweetlePaylaşPaylaşPin0 PaylaşımlarAydın’ın Didim ilçesinde geçtiğimiz sezon Bölgesel Amatör Lig’e yükselen Didimspor’un BAL’daki katılım hakkını, Efelerspor devraldı. Kongre sonunda Didimspor’un adı ‘Aydın Efespor’ olarak değişti. Kemal ETLEÇ (Didim Postası) – Didimspor’un..

Didimspor’u ‘Aydın Efespor’ devraldı

Aydın’ın Didim ilçesinde geçtiğimiz sezon Bölgesel Amatör Lig’e yükselen Didimspor’un BAL’daki katılım hakkını, Efelerspor devraldı. Kongre sonunda Didimspor’un adı ‘Aydın Efespor’ olarak değişti.

Kemal ETLEÇ (Didim Postası) – Didimspor’un geçtiğimiz sezon namağlup olarak Didim’e yaşattığı şampiyonluk gururu karşılıksız kaldı. BAL’da oynamaya hak kazanan Didimspor beklediği desteği Didim’de göremeyince Efeler Belediye Başkanı Fatih Atay sahip çıktı.

Süper Amatör Lig’de mücadele edecek olan Efelerspor, Bölgesel Amatör Lig takımlarından Didimspor’un BAL’daki katılım hakkını devralarak, Bölgesel Amatör Lig takımı oldu.

Maçlarını Aydın’da oynamak için resmi başvuruyu bu hafta içinde yapacak olan yeni adıyla Aydın Efespor, böylelikle Bölgesel Lig’de Aydın Büyükşehir Belediyespor, Çine Madran, Yıldızspor, Kuşadasıspor  ve Sökespor ile 3. Lig’e çıkma mücadelesi yapacak. Mevcut Efelerspor ise pilot takım olarak liglere devam edecek.

Efeler ve Aydın’ın tanıtımı anlamında sporun itici bir güç olduğunun bilincinde olan Efeler Belediye Başkanı Mehmet Fatih Atay, Efeler’in profesyonel futbol takımı eksiğini gidermek için yaptıkları bu güzel anlaşmanın sonunda 3. Lig’de olacaklarını belirtti.  Didimspor kurucu Başkanı Deniz Polat ise, “Ligin başlamasına 45 gün kaldı. Bu süre zarfında Didim’de tüm yetkililer ile temasta bulunduk lakin son 1 haftada gelişen şartlar neticesinde bu kararı aldık. Spora ve sporcuya değer veren Efeler Belediye Başkanı Fatih Atay’a teşekkür ediyorum” dedi.
Öte yandan edinilen bilgiye göre, Efeler Belediye Başkanı Fatih Atay’ın, Didimspor kurucu Başkanı Deniz Polat’a Onursal Başkanlık teklifinde bulunduğu ve bu konunun da önümüzdeki günlerde netlik kazanacağı yönünde.

YORUMLAR (İLK YORUMU SİZ YAZIN)

ÜYE GİRİŞİ

KAYIT OL