İGF Haber

Doğu Ekspresi’nin son durağı Ardahan olsun!

TweetlePaylaşPaylaşPin0 PaylaşımlarMerkezi İstanbul’da bulunan Ardahan Gürçayır Köyü Derneği, kentte Doğu Ekspres treninin Ardahan’a gelmesi için sosyal medya üzerinden ”Doğu Ekspres’i nin son durağı Ardahan olsun” kampanyası başlattı. ARDAHAN (İGFA) –..

Doğu Ekspresi’nin son durağı Ardahan olsun!

Merkezi İstanbul’da bulunan Ardahan Gürçayır Köyü Derneği, kentte Doğu Ekspres treninin Ardahan’a gelmesi için sosyal medya üzerinden ”Doğu Ekspres’i nin son durağı Ardahan olsun” kampanyası başlattı.

ARDAHAN (İGFA) – Ankara-Kars hattında hizmete sunulan Doğu Ekspresi güzergâhına Ardahan’ın da dahil edilmesini isteniyor.

Sosyal medya üzerinden kampanya başlatan İstanbul Gürçayır Köyü Derneği (GÜR-DER) TCDD tarafından Ankara-Kars hattında hizmete sunulan turistik Doğu Ekspresi güzergâhına Ardahan’ın da dahil edilmesini istedi. Seyahat ve gezi tutkunlarının yanı sıra yabancı turistlerin de ilgi odağı olan Doğu Ekspres treninin Ardahan’a kadar uzanmasını isteyen GÜR-DER  Derneği Başkanı Hikmet Şero, ”Doğu Ekspres’inin son durağı Ardahan olsun” paylaşımına dernek üyeleri de video hazırladı.

Başkan Şero, Kars’a kadar sefer yapan Doğu Ekspresi’nin son durağının Ardahan olması ile birlikte ilin ekonomisine önemli katkılar sağlayacağını öne sürdü. “Ardahan tarihi ve turistik bakımından çok önemli bir yere sahip” diyen Başkan Şero, “Doğu Ekspresi’nin Ardahan’a kadar sefer yapması ilimizin her anlamda  kalkınmasında büyük rol oynayacağını düşünüyoruz ve diyoruz ki  ‘Doğu Ekspresi’nin son durağı Ardahan olsun’ diye konuştu.

 

YORUMLAR (İLK YORUMU SİZ YAZIN)

ÜYE GİRİŞİ

KAYIT OL