Gündem

DR. SEYFİ’NİN EVİNDE HIRSIZLIK

TweetlePaylaşPaylaşPin0 Paylaşımlar(Haber: Murat BAYRAM, Fotoğraf: Bahtiyar Korkut)- Gemlik’in değerlerinden rahmetli Dr. Seyfi Arkan’ın evinde hırsızlık olayı yaşandı. Yakın döneme kadar yıkık bir harabe durumunda olan ev, Gemlik Belediyesi tarafından yapılan..

DR. SEYFİ’NİN EVİNDE HIRSIZLIK

(Haber: Murat BAYRAM, Fotoğraf: Bahtiyar Korkut)- Gemlik’in değerlerinden rahmetli Dr. Seyfi Arkan’ın evinde hırsızlık olayı yaşandı.
Yakın döneme kadar yıkık bir harabe durumunda olan ev, Gemlik Belediyesi tarafından yapılan yenileme çalışmasıyla adeta küllerinden yeniden doğarak ilçemize geri kazandılmıştı. Yenilemenin ardından alınan Belediye Meclisi kararı ile bir şartname uyarınca “Dr. Seyfi Arkan Mübadele Müzesi” olarak tahsis edilmişti. Bulunduğu muhitin çehresinin değişmesinde de önemli bir yere sahip olan evde yaşanan menfur olay, mahalle esnafının sabah iş yerlerine gelmeleri ile fark edildi. Yapılan ihbarla olay yerine gelen polis ekiplerini incelemesi sonucu, binaya yenileme sonrası takılmış olan kombinin yerinde olmadığı fark edildi.
Yaşanan olay sonrası konuşan mahalleli evin boş olduğunu belirtirken, geçen zaman içerisinde evde gizlice kalan olup olmadığını da merak ettiklerini söylediler. Mahalleli, hırsızların tarihi ahşap binada bir yangına sebebiyet verebileceklerine de dikkat çektiler . Olay ile ilgili gerekli inceleme ve soruşturmalar devam ediyor.
“Dr. Seyfi Arkan aslen Gemlikli olmasa da, bin dokuz yüz kırklı yılların ortalarında atandığı Gemlik’te belediye doktoru olarak çalışmaya başlamış; Gemlikliler’de güzel hatıralar bırakan bir kişilik olarak öne çıkmayı başarmıştır. Dr. Seyfi Arkan, bin dokuz yüz doksan iki yılında ebediyete göçerek aramızdan ayrılmıştır. Mezarı Gemlik eski mezarlığında olup, geçtiğimiz yıl sevenlerince tamir ettirilmiştir.”

YORUMLAR (İLK YORUMU SİZ YAZIN)

ÜYE GİRİŞİ

KAYIT OL