İGF Haber

Dünyanın en uzun adamından Vali Demirtaş’a ziyaret

TweetlePaylaşPaylaşPin0 PaylaşımlarBir süre önce COVID-19’a yakalanan ve gördüğü tedavi ardından iyileşen 2,51 cm boyuyla dünyanın en uzun adamı Sultan Kösen, Vali Mahmut Demirtaş ile valilik protokol binasında fotoğraf çektirdi. MARDİN..

Dünyanın en uzun adamından Vali Demirtaş’a ziyaret

Bir süre önce COVID-19’a yakalanan ve gördüğü tedavi ardından iyileşen 2,51 cm boyuyla dünyanın en uzun adamı Sultan Kösen, Vali Mahmut Demirtaş ile valilik protokol binasında fotoğraf çektirdi.

MARDİN (İGFA) – Mardin Valisi Mahmut Demirtaş, Guinness Rekorlar Kitabı’na göre yeryüzünün yaşayan en uzun insanı Derikli hemşerimiz Sultan Kösen ile bir araya geldi. Vali Demirtaş, Guinness Rekorlar Kitabı’na giren Sultan Kösen ile fotoğrafını sosyal medya hesabından paylaştı. Kösen, kendisini ağırlayan Vali Demirtaş’a teşekkür etti.

60 NUMARA AYAKKABI KULLANIYOR

Guinness Rekorlar Kitabı’na göre, yeryüzünün yaşayan en uzun adamı olan Sultan Kösen, aynı zamanda 27,5 santimetre ile yeryüzünün ”en büyük ellerine” ve 36,5 santimetre ile ”en büyük ayaklarına” da sahip. 60 numara ayakkabı kullanan Kösen, hipofiz bezindeki aşırı büyüme hormonu salgılayan bir tümörden kaynaklı boyu aşırı uzamış ve 11 yıl önce Guinness Rekorlar Kitabı’na göre dünyanın en uzun adamı olarak tescillenmişti.

YORUMLAR (İLK YORUMU SİZ YAZIN)

ÜYE GİRİŞİ

KAYIT OL