İGF Haber

Erzurum kuşaklar arası öğrenecek

TweetlePaylaşPaylaşPin0 PaylaşımlarErzurum Teknik Üniversitesi Öğretim üyelerince hazırlanan ve Ulusal Ajans tarafından desteklenecek proje kapsamında, hayat boyu öğrenme kapsamında yetişkinlerin bireysel yeterlilikleri kuşaklar arası etkileşimle güçlenecek. ERZURUM (İGFA) – Avrupa Birliği..

Erzurum kuşaklar arası öğrenecek

Erzurum Teknik Üniversitesi Öğretim üyelerince hazırlanan ve Ulusal Ajans tarafından desteklenecek proje kapsamında, hayat boyu öğrenme kapsamında yetişkinlerin bireysel yeterlilikleri kuşaklar arası etkileşimle güçlenecek.

ERZURUM (İGFA) – Avrupa Birliği Erasmus Plus Programı çerçevesinde Ulusal Ajans Başkanlığı tarafından yürütülmekte olan Yaratıcılık için Ortaklıklar Faaliyeti kapsamında 2020 yılı teklif çağrısı döneminde sunulan “Intergenerational Learning for Adult Learners through STEAM: From the point of Hofstede’s 6D Model (STEAM Plus)” başlıklı AB Projesi kabul edildi. 24 ay süreli proje 164 bin 939 Avro hibe tutarına sahip.

Erzurum Teknik Üniversitesinin  koordinatörlüğünü üstlendiği projede Avusturya’dan Linz Johannes Kepler Üniversitesi (JKU), Slovakya’dan E-Code, Finlandiya’dan Experience Workshop ve Türkiye’den ise Erzurum Olgunlaşma Enstitüsü ortak olarak yer aldı. 

ETÜ İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi İktisat Bölümü Öğretim Üyesi Prof. Dr. Muammer Yaylalı’nın danışmanlığını yaptığı proje ekibinde Proje Koordinatörü olarak İktisat Bölümü’nden Doç. Dr. Hüseyin Daştan, Proje Koordinatör Yardımcısı olarak Siyaset Bilimi ve Kamu Yönetimi Bölümü’nden Dr. Öğr. Üyesi Mehmet Emirhan Kula ve proje uzmanı olarak Dış İlişkiler Ofisinden Öğr. Gör. Eren Özbek yer aldı.     

Proje, hayat boyu öğrenme kapsamında yetişkinlerin STEAM faaliyetlerine dahil edilerek bireysel yeterliliklerini artırmak ve kuşaklar arası etkileşimi güçlendirmek amacıyla çeşitli faaliyetler içeriyor. Yetişkin bireyler için uluslararası düzeyde STEAM okuryazarlık ölçeğinin geliştirilmesi ve uygulanması, Avrupa için ortak STEAM müfredatının hazırlanması, STEAM pilot çalışmalarının gerçekleştirilmesi, yetişkinlere STEAM eğitimlerinin verilmesi, STEAM faaliyetlerinin yaygınlaştırılması için bir gönüllü ağının ve çok dilli interaktif bir platformun oluşturulması faaliyetlerin proje kapsamında yapılması hedefleniyor.  

YORUMLAR (İLK YORUMU SİZ YAZIN)

ÜYE GİRİŞİ

KAYIT OL