İGF Haber

Erzurum’da işaret diliyle ‘hutbe’ dönemi

TweetlePaylaşPaylaşPin0 PaylaşımlarErzurum Müftülüğü’nün, işitme engellilere yönelik işaret diliyle Cuma Hutbesi uygulaması ilgi gördü. İşitme engellilere yönelik “işaret diliyle cuma hutbesi” uygulaması Palandöken İlçe Müftülüğü’nün çalışmaları ile yaygınlaştırılıyor. ERZURUM (İGFA) –..

Erzurum’da işaret diliyle ‘hutbe’ dönemi

Erzurum Müftülüğü’nün, işitme engellilere yönelik işaret diliyle Cuma Hutbesi uygulaması ilgi gördü. İşitme engellilere yönelik “işaret diliyle cuma hutbesi” uygulaması Palandöken İlçe Müftülüğü’nün çalışmaları ile yaygınlaştırılıyor.

ERZURUM (İGFA) – Palandöken İlçe Müftüsü Abdulhalim Acar, işitme engelli vatandaşların, sosyal hayata uyum sağlaması ve diğer insanlar gibi hutbeyi anlamaları amacıyla uygulamayı hayata geçirdiklerini söyledi. Diyanet İşleri Başkanlığı’nın engelli kardeşlere yönelik birçok çalışma yürüttüğünü kaydeden Müftü Acar,  “Bu çalışmaların bir yönünü de engelli olan kardeşlerimizin camilerde ibadetlerini yapabilmeleri için yapılan hizmetler oluşturmaktadır. Bu hizmetlerden birisi de, işitme engelli vatandaşların ibadet ihtiyacına ışık tutmak amacıyla ,Türkiye genelinde birçok camide işaret diliyle Cuma hutbesi sunulmasıdır. Bu çalışmamız imkanlar ölçüsünde tüm camilere yaygınlaştırılacak” diye konuştu.

YORUMLAR (İLK YORUMU SİZ YAZIN)

ÜYE GİRİŞİ

KAYIT OL