İGF Haber

Ezber Bozan Tasarım Yarışması’na ilgi büyük

TweetlePaylaşPaylaşPin0 PaylaşımlarTicaret Bakanlığı’nın desteğiyle Ege Mobilya Kağıt ve Orman Ürünleri İhracatçıları Birliği önderliğinde Ege Tekstil ve Hammaddeleri İhracatçıları Birliği ve Ege Maden İhracatçıları Birliği’nin birlikte düzenlediği mobilya, tekstil ve doğal..

Ezber Bozan Tasarım Yarışması’na ilgi büyük

Ticaret Bakanlığı’nın desteğiyle Ege Mobilya Kağıt ve Orman Ürünleri İhracatçıları Birliği önderliğinde Ege Tekstil ve Hammaddeleri İhracatçıları Birliği ve Ege Maden İhracatçıları Birliği’nin birlikte düzenlediği mobilya, tekstil ve doğal taşın bir arada kullanılacağı “Ezber Bozan Tasarım Yarışması”nın öğrenci buluşmaları devam ediyor.

İZMİR (İGFA) – Ege Mobilya Kağıt ve Orman Ürünleri İhracatçıları Birliği Başkanı Cahit Doğan Yağcı, şimdiye kadar 13 farklı üniversiteyle online görüştüklerini ve 1000’e yakın öğrenciye ulaştıklarını söylerken, “Toplamda 30’dan fazla üniversite ile buluşacağız. Yarışmamıza ilgi çok yüksek. Nakdi ödüllerden ziyade yurtdışı eğitim bursu ve fuar ziyaretleri ödülleri onların geleceği için çok önemli. Birçok üniversite yarışmayı ders kapsamında dönem projesi olarak belirledi. Öğrenciler ders kapsamında hem kendilerini geliştirecek hem de kariyerleri için önemli bir çalışmaya katılmış olacak” dedi.

Üniversite öğrencileri için daha geniş bir iletişim ağı oluşturmanın önemine değinen Yağcı, “Tasarım yarışmalarının yarışmaya katılanlar için en önemli noktası jüridir. Hem akademik tasarımcı, hem profesyonel tasarımcı hem de sektörden kendi alanında kurumsal önemli temsilciler var. Bu kadar önemli isimleri bir araya getirmek Ezber Bozan Tasarım Yarışması’na katılmayı düşünen hem öğrenci hem profesyoneller için daha geniş bir iletişim ağı sağlamaları adına çok büyük bir kazanım. Yenilikçi yaklaşımlarla sektörleri bir araya getirerek özgün tasarımlara odaklanmayı, daha fazla katma değer yaratmayı hedefliyoruz. Bu yüzden yarışmamızın teması da “Fütüristik Çalışma Alanı Mobilyaları” dedi.

Dereceye giren tasarımların üretileceği ve EİB’te, fuarlarda sergileneceğini açıklayan Cahit Doğan Yağcı, başvuru sürecinin 25 Haziran’a kadar devam edeceğini de sözlerine ekledi.

YARIŞMAYA KİMLER BAŞVURABİLİR?

İki ayrı kategoride düzenlenecek olan Ezber Bozan Tasarım Yarışmasının öğrenci kategorisi üniversitelerin Mimarlık, Mühendislik, Güzel Sanatlar ve Tasarım Fakültelerinin lisans veya yüksek lisans bölümleri, Ağaç İşleri Endüstri Mühendisliğinin lisans veya yüksek lisans bölümleri ile Mobilya ve Dekorasyon ön lisans programlarında öğrenim gören tüm öğrencilerin katılımına açıkken, profesyonel kategorisi üniversitelerin Mimarlık, Mühendislik, Güzel Sanatlar ve Tasarım Fakültelerinin lisans veya yüksek lisans bölümleri, Ağaç İşleri Endüstri Mühendisliğinin lisans veya yüksek lisans bölümleri ile Mobilya ve Dekorasyon ön lisans programlarından mezun olanlara açıktır.

İŞTE ÖDÜLLER
1) Para Ödülleri
Öğrenci Kategorisi Para Ödülü
 Birinci: 15.000 TL
 İkinci: 10.000 TL
Üçüncü: 5.000 TL
EİB Özel Ödülü (3 Adet)       : 3.000 TL
Mansiyon Ödülü (4 Adet)      : 2.000 TL
Profesyonel Kategorisi Para Ödülü
Birinci : 30.000 TL
İkinci : 20.000 TL
Üçüncü : 15.000 TL
EİB Özel Ödülü (3 Adet) :5.000 TL

YURTDIŞI FUAR KATILIMI
Profesyonel ve öğrenci kategorilerinde birincilik ödülü alan yarışmacılar (grup katılımı durumunda grup üyelerinin ortak mutabakatıyla temsilci olarak bir kişi) para ödüllerinin yanı sıra masrafları EİB tarafından karşılanmak üzere uluslararası fuarlara götürülecek. (Birincilerin gidemediği durumlarda ikinci ve üçüncü yarışmacılar götürülecek.)

YURTDIŞI EĞİTİM BURSU ÖDÜLÜ
Ticaret Bakanlığının 2008/2 Tasarım Desteği Hakkında Tebliğ hükümleri çerçevesinde yarışmamızda dereceye giren ve ilgili mevzuat kapsamında gerekli şartları taşıyan tasarımcılar (grup katılımı durumunda grup üyelerinin ortak mutabakatıyla temsilci olarak bir kişi) en fazla iki yıl süre ile uluslararası düzeyde kabul görmüş yurt dışındaki eğitim merkezlerinde eğitime gönderilecek olup, eğitim giderleri ve bu döneme ilişkin yaşam giderleri söz konusu Tebliğ çerçevesinde Destekleme ve Fiyat İstikrar Fonu (DFİF) kaynaklarından karşılanacaktır. 

Yarışmayla ilgili detaylı bilgi ve yarışma şartnamesine www.ezberbozantasarimlar.org adresinden ulaşabilirsiniz.

 

 

YORUMLAR (İLK YORUMU SİZ YAZIN)

ÜYE GİRİŞİ

KAYIT OL