Gündem

Gemlik Castrol’den GTSO’ya Ziyaret

TweetlePaylaşPaylaşPin0 PaylaşımlarGemlik’te BP Petrolleri Anonim Şirketi Bünyesinde Madeni Yağ Üretimi Yapan Castrol Madeni Yağları Türkiye,Ukrayna,Orta Asya Tedarik Zinciri Müdürü Kutsi Dönmez, Gemlik Tesis Müdürü Ömer Bulduru ve İdari İşler Müdürü..

Gemlik Castrol’den GTSO’ya  Ziyaret

Gemlik’te BP Petrolleri Anonim Şirketi Bünyesinde Madeni Yağ Üretimi Yapan Castrol Madeni Yağları Türkiye,Ukrayna,Orta Asya Tedarik Zinciri Müdürü Kutsi Dönmez, Gemlik Tesis Müdürü Ömer Bulduru ve İdari İşler Müdürü Özkan Acar GTSO Yönetim Kurulu Başkanı Paşa Ağdemir’i ziyaret Etti.

Ülkemizin en önemli dış yatırımcılarından ve ihracatçılarından olan BP petrolleri Gemlik tesisleri madeni yağ üretiminde geçtiğimiz yılı büyük bir başarı kaydederek son 5 yılın en yüksek üretim hacmi ile kapattı.

Tesis müdürü Ömer Bulduru; “2021 yılı içerisinde yatırımlarına devam edeceklerini belirterek toplamda 6,5 milyon dolar civarında yatırım planladıklarını belirtti. Gemlik’in lokasyon avantajının çok önemli olduğunu ve bu avantajlarını korumak ve gelişerek devam etmek istediklerini” belirtti.

BP Petrolleri Anonim Şirketi Türkiye,Ukrayna,Orta Asya Tedarik Zinciri Müdürü Kutsi Dönmez; “enerji piyasasında yaşanan rekabetten bahsederek Gemlik tesisimize yapacağımız yatırımlarla daha fazla ihracat hedefliyoruz” ifadelerini kullandı.

Gemlik Ticaret ve Sanayi Odası Yönetim Kurulu Başkanı Ağdemir ; “BP Petrolleri A.Ş. 1962 yılından beri odamız üyesidir. Gemlik için önemli bir değerdir. Ülke ekonomisine ve Gemlik ekonomisine sayısız katkıları olmuştur . Gemlik tesislerinde motor yağları, gres yağı, antifiriz, marin yağları gibi ürünleri üretmekte olup gerek iç piyasa gerekse dış piyasaya arz etmektedir. Kendilerine istihdama ve ekonomiye katkılarından dolayı bir kez daha teşekkür ederim’ dedi.

YORUMLAR (İLK YORUMU SİZ YAZIN)

ÜYE GİRİŞİ

KAYIT OL