Eğitim Gündem

Gemlik Gençlik Merkezinden 3 Yeni Yarışma Duyurusu

TweetlePaylaşPaylaşPin0 PaylaşımlarGemlik Gençlik Merkezi , Gençlik ve Spor Bakanlığı tarafından düzenlenen Genç Ideathon , Fotoğraf Yarışması ve Öykü Yarışmasının duyurusunda bulunarak Gemlik’li gençlerimizin düzenlenen yarışmalara katılmaları tavsiyesinde bulundu. Genç Ideathon..

Gemlik Gençlik Merkezinden 3 Yeni Yarışma Duyurusu

Gemlik Gençlik Merkezi , Gençlik ve Spor Bakanlığı tarafından düzenlenen Genç Ideathon , Fotoğraf Yarışması ve Öykü Yarışmasının duyurusunda bulunarak Gemlik’li gençlerimizin düzenlenen yarışmalara katılmaları tavsiyesinde bulundu.

Genç Ideathon Yarışması
Gençlik ve Spor Bakanlığı olarak sağlık, beslenme, barınma, şiddetten korunma gibi sevimli dostlarımız hayvanları etkileyen tüm alanlarda genç beyinlerden hayvan dostu fikirler bekliyoruz.
Belirli bir konuda yenilikçi fikri olan takımların; iş geliştirme, tasarım ve proje yönetim yeteneklerini kullanarak fikirlerini yarıştırdıkları bir fikir maratonudur.
Genç Ideathon’a 18-25 yaş aralığındaki gençler; iki veya üç kişilik takımlar halinde başvuru yapabilir. Yarışmaya bireysel başvuru kabul edilmeyecektir.
1.’lik ödülü 7.500TL, 2.’lik ödülü 5.000 TL ve 3.’lük ödülü 2.500 TL olarak belirlenmiştir. Finale kalmasına rağmen derece alamayan takımlara mansiyon ödülü verilecektir.
değerlendirme sonucunda dereceye giren ilk 3 takım belirlenecektir.
Tüm ulaşım ve konaklama giderleri Gençlik ve Spor Bakanlığı tarafından karşılanacaktır. Genç Ideathon etkinliği Gençlik ve Spor Bakanlığı Alaaddin Keykubat Gençlik Kampı / Antalya ‘da gerçekleştirilecektir.
Genç Beyinler Hayvan Dostu Fikirler
Sevimli Dostlarımız İçin Daha Güzel Bir Dünya
Son Başvuru Tarihi: 15 Mart Pazartesi, Saat 17:00
Etkinlik Tarihi: 3-4 Nisan
Yer: Alaaddin Keykubat Gençlik Kampı / Antalya
Başvuru için : https://gencideathon.gsb.gov.tr/
HAYAT EVE SIĞAR FOTOĞRAF YARIŞMASI
Yarışma kapsamında yarışmacılar “Hayat Eve Sığar” konulu fotoğraflar çekecektir.
Yarışma; 13-17 yaş kategorisi ve 18-24 yaş kategorisi olmak üzere iki kategoride düzenlenecektir.
Yarışmaya 13-24 yaş aralığındaki (01.01.2004/01.01.2008 doğumlu ve 01.01.2003/31.12.1997 doğumlu ) tüm gençler katılabilecektir.
Yarışma başvuruları; 1 Mart 2021-31 Mart 2021 tarihleri arasında alınacaktır.
Yarışma sonuçları; 15 Nisan 2021 tarihinde açıklanacaktır.
Ödül töreni; 13-17 yaş kategorisinde 23 Nisan 2021, 18-24 yaş kategorisinde ise 19 Mayıs 2021 tarihinde yapılacaktır.
Yarışma Başvurusu
https://gencizbiz.gsb.gov.tr/
Yarışmacılar yarışmaya sadece bir eserle katılabilecektir.
Fotoğraflar, elektronik ortamda yüksek çözünürlükte, jpg/jpeg formatında yüklenecek olup fotoğraf dosyası 20 Megabayt (MB)’tan büyük olmayacaktır.
Ödüller Yarıştığı kategoride birinci olanlara Fotoğraf Makinesi, ikinci olanlara Gimball, üçüncü olanlara ise Drone verilecektir.
* Yarışmaya katılan herkes “Hayat Eve Sığar Fotoğraf Yarışması Talimatı”ndaki tüm hükümleri kabul etmiş sayılır.

GENÇLER ARASI ÖYKÜ YARIŞMASI BAŞVURU METNİ
“II. Gençler Arası Öykü Yarışması”na 13-29 yaş aralığındaki gençler katılabilecektir. Yarışma 13-17, 18-24 ve 25-29 yaş aralıkları olmak üzere üç kategoride gerçekleştirilecektir.
“II. Gençler Arası Öykü Yarışması” kapsamında yazılacak eserlerin teması “Benim Çocukluğum” olacaktır.
Eserler başvuru ekranına 01.04.2021 tarihine kadar yüklenecektir. (Sistem saat 18.00’de kapatılacak olup saat 18.00’den sonra başvuru alınmayacaktır.)
Yarışmacılar, belirtilen web adresine giriş yaparak istenen bilgileri doldurduktan sonra eseri ilgili bölüme yükleyecektir.
Eserler her bir kenardan 2,5 cm boşluklu sayfa düzeninde, Times New Roman yazı karakterinde, 12 punto, 1,5 satır aralığı ile yazılacak olup Word veya Pdf dosyası olarak başvuru ekranına yüklenecektir.
Eserler en az 3 (üç) en fazla 10 (on) sayfadan oluşacaktır
Eserler Türkçe yazılacaktır.
Eserin yer aldığı dosyaya yarışmacının adı verilecektir (Örnek: Ad_Soyad).
Özel Esaslar
Yarışmacılar, yarışmaya sadece bir eserle bir defa katılabilir.
Eserler; Yaratıcılık, Olay Örgüsü (Kurgu),Çevre ve Karakter Betimlemesi, Üslup (Dil ve Anlatım), İmla ve Anlatım Bozuklukları, Sanatsal İfade Yoğunluğu, Kullanılan Kelime Dağarcığı kriterlerine göre değerlendirilecektir. Başvuru için :https://gencizbiz.gsb.gov.tr/

YORUMLAR (İLK YORUMU SİZ YAZIN)

ÜYE GİRİŞİ

KAYIT OL